На Львівщині підсумували вибори Президента

16:11 1 квітня 2019 р.

За результатами паралельного підрахунку голосів, які робила Громадянська мережа «Опора», більшість голосів виборців отримали Володимир Зеленський (30,1 відсотків), Петро Порошенко (15,7 відсотків) та Юлія Тимошенко (13,3 відсотки).

Про це сьогодні, 1 квітня, під час прес-конференції на тему «Львівщина: перші підсумки дня голосування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор спостереження ГО «Опора» за виборами Президента у Львівській області Тарас Радь.

Він нагадав, що результати паралельного підрахунку голосів базуються на даних протоколів з мокрими печатками. Спостерігачі «Опори» здійснювали спостереження на 1500 дільницях з близько 30 тисяч в Україні. 

- За результатами нашого спостереження, явка виборців в Україні становила 63,2 відсотки з похибкою 0,8 відсотка. Якщо порівнювати з виборами 2014 року, то явка підвищилася на 3 відсотки. Але, якщо вона зростала в Східній Україні, то в Західній – падала. Так, у Львівській області явка виборців знизилася на 9,3 відсотки, - сказав експерт.

Аналогічне зниження явки виборців спостерігається і в Тернопільській області, де явка впала на 10,3 відсотки, та Івано-Франківській області, де явка знизилася на 12,1 відсотка. 

- А на Закарпатті таке враження, що люди навіть не чули про вибори, - зауважив він.

Натомість у східних областях України явка суттєво зросла. Так, в Донецькій області цього разу дільниці відвідало на 44 відсотки більше виборців, ніж у 2014 році,  у Луганській – на 17,8 відсотка. Активно голосували і в Харківській області. Тут приріст явки становить 16,6 відсотка. 

- Що стосується результатів паралельного підрахунку голосів, то вони базуються на звітах 1296 із 1304 спеціально підготовлених та зареєстрованих спостерігачів та даних з 99,4 відсотка виборчих дільниць, де спостерігала «Опора», і на яких проголосувало 836 тисяч 47 виборців, - повідомив Тарас Радь.

Отож, за Володимира Зеленського віддали свої голоси  30,1 відсотка виборців, за Петра Порошенка – 15,7, за Юлію Тимошенко – 13,3, за Юрія Бойка – 11,5,  за Анатолія Гриценка – 6,8, за Ігоря Смешка – 5,9, за Олега Ляшка – 5, за Олександра Вілкула – 4,1 та за інших кандидатів - 5,1 відсотка.

- За підсумками голосування 31 березня ми можемо констатувати, що другий тур відбудеться. Ми зустрінемося на виборчих дільницях 21 квітня, де будемо обирати одного з поміж двох кандидатів, які вийдуть у другий тур. А хто це буде – оголосить Центральна виборча комісія в найближчі сім днів, - сказав він.

Також спостерігачі «Опори» констатують, що вибори відбулися на конкурентних умовах та з дотриманням базових стандартів справжніх виборів. 

- Виборчий процес, попри наявні порушення, був чесним та відбувся в рамках правових умов і рівності. Ці порушення не були масштабними та системними і не могли вплинути на перебіг та факт встановлення результатів голосування, - підсумував експерт. 

Тарас Радь зауважив, що ці порушення характерні для всієї Україні. Вони систематично повторюються під час кожних виборів, незалежно від того, чи обирають Президента України, чи сільського голову. 

Спостерігачі «Опори» зафіксували у 14,5 відсотках виборчих комісій випадки, коли виборчі бюлетені видавали громадянам, які не мали з собою паспортів або довідки тимчасового переселеної особи.

- Це не означає, що на цих дільницях відбувалися голосування, виключно, без паспортів. Але такі випадки були, - уточнив координатор спостереження Громадянської мережі «Опора» за виборами Президента у Львівській області.

Наступне проблема – порушення таємниці голосування. Її зафіксували на 10,4 відсотках виборчих дільниць. Але це теж не було системно. 

- Це – достатньо хронічні проблеми виборчого циклу і пов’язані  з неготовністю учасників дотримуватися законодавства. Ми не можемо підтвердити факт, що подібні порушення були частиною якоїсь більшої системи спроби фальсифікації чи спроби впливати на встановлення результатів голосування, - сказав Тарас Радь.

Єдине, чим відрізнилася Львівщина під час цих виборів, так це двома випадками, коли голови дільничних комісій самовільно використали штамп «вибув» без рішення ЦВК та зіпсували виборчі бюлетені. Але ЦВК оперативно відреагувала і замінила ці бюлетені на нові. Тому вибори на цих дільницях відбулися. 

dailylviv.com

До теми

11:53 23 січня 2022 р.

Москва хоче шляхом агресії змінити владу в Україні: жалюгідні кандидатури

Адміністрація США має подібну з Форін офісом Великої Британії інформацію, що метою російського вторгнення в Україну є зміна українською влади на лояльну до Москви.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу