На Львівщині кандидати засипали виборців обіцянками (відео)

23:20 23 жовтня 2015 р.


Фото: Kарикатура Олексія Кустовського / «Радіо Свобода»

Експерти зауважили, що обіцянки кандидатів і партій на місцевих виборах переважно популістські.

Кандидати на Львівщині засипали виборців обіцянками, починаючи від ремонту під’їздів і доріг до винищення корупції і створення контрактної армії. Експерти зазначають, що переважно обіцянки кандидатів і партій на місцевих виборах – популістські.

Василь Шпіцер був обраний мером Львова першого демократичного скликання у 1990 році. Нічого тоді не обіцяв. Однак пригадує: «Місто отримав у жахливому стані – мешканцям подавали воду по кілька годин на добу через зношені водогони; люди мерзли у квартирах; Львів був завалений сміттям; у крамницях були черги за продуктами. Зреалізувати вдалося неймовірно багато, як оглядаєшся назад, а це вже 20 років. Водогін Стрий-Львів був зроблений з бетону, з’являлись тріщини, бо земля рухається, хоч бетон і сильний, але були постійні витоки води. Нам довелось його замінити. Не все встиглось, що хотілось».

Не вдалося тоді вирішити й проблему з водою. Цим питанням займались усі майбутні міські голови Львова. Багато наступників Василя Шпіцера на обіцянках про цілодобове водопостачання здобували голоси виборців.

Любомир Буняк запам’ятався виборцям тим, що пообіцяв забезпечити цілодобовим водопостачанням у Львові через два роки. Але обіцянки не вдалося виконати з різних причин, а це стало одним із приводів для його відставки.

Політолог Оксана Дащаківська наголошує: «Люди чекають на обіцянки і людям це подобається. У Львові була конкретна обіцянка Буняка зробити воду за два роки, цього не зробив і не добув до кінця терміну. Наше суспільство після Майдану посттравматичне і ведуться на популістські гасла, як, наприклад, «підняття пенсії» чи «зниження тарифів». 

У місті Борислав, що на Львівщині, вода досі подається з перебоями. Саме через зношені труби, поламані насосні станції та не вирішене питання з потраплянням нафти у криниці під тиском людей подав у відставку міський голова Володимир Фірман. А до цього він із року в рік обіцяв полагодити проблему. Нинішні кандидати наступають на ті ж граблі.

Керівник Громадянської мережі «Опора» Ірина Швець каже: «У Бориславі обіцяють вирішити екологічну катастрофу. У воду потрапляє нафта, але це має бути урядова програма. Чи міжурядова. На місці самоврядування це зробити не можливо. Найбільшою проблемою є те, що виборець не розуміє повноважень місцевих рад, чим вони займаються. У цьому проблема, що виборцем можуть партії і кандидати маніпулювати і обіцяти речі, які не відповідають повноваженням тої ради, до якої балотуються». 

Згідно з даними «Опори», партії, які змагаються на цих виборах, послуговуються всеукраїнськими гаслами і обмаль тих, які апелюють до регіональних проблем. Більшість кандидатів і партій не говорять про механізми вирішення проблем громади.

Оксана Дащаківська зауважила: «Чому політики не пропонують цього? Це боязнь відповідальності, це страх перед тим, якщо я скажу, а потім мене спитають. Вони не готові нести відповідальність за свої дії. А тому і не бажають говорити. У Львові більше половини кандидатів надали свої програми. У районах інша ситуація, там кандидати не мають стратегічного бачення розвитку регіону». 

Дехто з кандидатів, щоб привернути до себе увагу, вдається і до абсурдних обіцянок на кшталт створити «атракціон для бухла» чи встановити туалети перед приміщенням міської ради. А ще кандидати обіцяють провести панахиду, відновити роботу заводів, які давно знищені і обкрадені, цілодобове асфальтуванні доріг і тротуарів, знизити ціни на ліки. Та чи впіймається на такий популістський гачок виборець і на цей раз?

Про це повідомили сьогодні, 23 жовтня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу