На Львівщині кандидати засипали виборців обіцянками (відео)

23:20 23 жовтня 2015 р.


Фото: Kарикатура Олексія Кустовського / «Радіо Свобода»

Експерти зауважили, що обіцянки кандидатів і партій на місцевих виборах переважно популістські.

Кандидати на Львівщині засипали виборців обіцянками, починаючи від ремонту під’їздів і доріг до винищення корупції і створення контрактної армії. Експерти зазначають, що переважно обіцянки кандидатів і партій на місцевих виборах – популістські.

Василь Шпіцер був обраний мером Львова першого демократичного скликання у 1990 році. Нічого тоді не обіцяв. Однак пригадує: «Місто отримав у жахливому стані – мешканцям подавали воду по кілька годин на добу через зношені водогони; люди мерзли у квартирах; Львів був завалений сміттям; у крамницях були черги за продуктами. Зреалізувати вдалося неймовірно багато, як оглядаєшся назад, а це вже 20 років. Водогін Стрий-Львів був зроблений з бетону, з’являлись тріщини, бо земля рухається, хоч бетон і сильний, але були постійні витоки води. Нам довелось його замінити. Не все встиглось, що хотілось».

Не вдалося тоді вирішити й проблему з водою. Цим питанням займались усі майбутні міські голови Львова. Багато наступників Василя Шпіцера на обіцянках про цілодобове водопостачання здобували голоси виборців.

Любомир Буняк запам’ятався виборцям тим, що пообіцяв забезпечити цілодобовим водопостачанням у Львові через два роки. Але обіцянки не вдалося виконати з різних причин, а це стало одним із приводів для його відставки.

Політолог Оксана Дащаківська наголошує: «Люди чекають на обіцянки і людям це подобається. У Львові була конкретна обіцянка Буняка зробити воду за два роки, цього не зробив і не добув до кінця терміну. Наше суспільство після Майдану посттравматичне і ведуться на популістські гасла, як, наприклад, «підняття пенсії» чи «зниження тарифів». 

У місті Борислав, що на Львівщині, вода досі подається з перебоями. Саме через зношені труби, поламані насосні станції та не вирішене питання з потраплянням нафти у криниці під тиском людей подав у відставку міський голова Володимир Фірман. А до цього він із року в рік обіцяв полагодити проблему. Нинішні кандидати наступають на ті ж граблі.

Керівник Громадянської мережі «Опора» Ірина Швець каже: «У Бориславі обіцяють вирішити екологічну катастрофу. У воду потрапляє нафта, але це має бути урядова програма. Чи міжурядова. На місці самоврядування це зробити не можливо. Найбільшою проблемою є те, що виборець не розуміє повноважень місцевих рад, чим вони займаються. У цьому проблема, що виборцем можуть партії і кандидати маніпулювати і обіцяти речі, які не відповідають повноваженням тої ради, до якої балотуються». 

Згідно з даними «Опори», партії, які змагаються на цих виборах, послуговуються всеукраїнськими гаслами і обмаль тих, які апелюють до регіональних проблем. Більшість кандидатів і партій не говорять про механізми вирішення проблем громади.

Оксана Дащаківська зауважила: «Чому політики не пропонують цього? Це боязнь відповідальності, це страх перед тим, якщо я скажу, а потім мене спитають. Вони не готові нести відповідальність за свої дії. А тому і не бажають говорити. У Львові більше половини кандидатів надали свої програми. У районах інша ситуація, там кандидати не мають стратегічного бачення розвитку регіону». 

Дехто з кандидатів, щоб привернути до себе увагу, вдається і до абсурдних обіцянок на кшталт створити «атракціон для бухла» чи встановити туалети перед приміщенням міської ради. А ще кандидати обіцяють провести панахиду, відновити роботу заводів, які давно знищені і обкрадені, цілодобове асфальтуванні доріг і тротуарів, знизити ціни на ліки. Та чи впіймається на такий популістський гачок виборець і на цей раз?

Про це повідомили сьогодні, 23 жовтня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу