МЗС Росії відредагувало вбік пом’якшення свої вимоги до України

15:15 23 червня 2014 р.


Фото: vesti.ru

Міністерство закордонних справ РФ оприлюднило дві різні версії телефонної розмови про становище в нашій країні між міністром Сєргєм Лавровим і державним секретарем США Джоном Керрі.

«Радіо Свобода» інформує сьогодні, 23 червня, в повідомленні «МЗС Росії редагує в бік пом’якшення вимоги до України в повідомленнях про розмову Лаврова і Керрі»:

«Міністерство закордонних справ Росії в неділю оприлюднило дві різні версії телефонної розмови про становище в Україні між міністром Сергієм Лавровим і державним секретарем США Джоном Керрі, що відбулася цього ж дня. При цьому в остаточній версії наведені слова російського міністра, що висловлюють значно м’якшу позицію порівняно з первісною.

Остаточна версія, подана ввечері, твердить, що, за словами Лаврова, Росія «завжди підтримувала припинення вогню» в Україні, але вважає його лише першим кроком: «Головне – почати діалог без ультиматумів і з урахуванням позиції тих, хто реально контролює становище в південно-східних регіонах України, з метою досягти справжнього врегулювання».

Крім того, Лавров «відзначив необхідність того, щоб Київ нарешті зайняв конструктивну позицію в питанні ціноутворення на російський газ», – мовиться в повідомленні.

Попередня версія звіту про цю ж розмову, оприлюднена ще вдень, містила значно різкіші формулювання слів Лаврова, але була відкликана прес-службою МЗС. Ця версія збереглася, наприклад, на сайті білоруської «дочки» російського «Інтерфаксу», агентства «Інтерфакс-Захід».

За нею, Лавров у розмові з Керрі «наголосив, що без повного зупинення бойових дій і встановлення всеохопного, а не тимчасового перемир’я, а головне, початку прямих переговорів української влади з тими, хто реально контролює становище в південно-східних регіонах, неможливо домогтися деескалації гострої внутрішньої кризи в Україні». Також, за цією версією, Москва «особливо відзначила, що Києву слід відмовитися від висування ультимативних вимог і почати рівноправний діалог із представниками Донецька й Луганська з метою досягти справжнього врегулювання».

У Держдепартаменті США цієї розмови ще не коментували. Сам Керрі нині перебуває з візитом у Єгипті».

dailylviv.com

До теми

13:16 31 липня 2021 р.

Колишня львів'янка стала першою жінкою-командувачкою у Збройних Силах України на генеральській посаді

Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил Збройних Сил України.

Рубрика: Політика

17:25 30 липня 2021 р.

Кабмін визначив нові зарплати в органах місцевого самоврядування: кому - скільки

Посадові оклади працівників апарату міських рад міст, яким надано статус міст-курортів, встановлюються із застосуванням коефіцієнта 2. На Львівщині на такий статус претендують Моршин і Трускавець.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу