Міські голови підтримали на засіданні у Львові звернення до Верховної Ради

13:00 12 вересня 2017 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «На засіданні Львівського РВ АМУ мери міст одностайно підтримали звернення щодо недоцільності винесення на розгляд ВРУ проекту закону, який передбачає контроль за органами місцевого самоврядування з боку обласних державних адміністрацій».

Про це повідомили сьогодні, 12 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Сьогодні у Львівській міській раді відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Обговорення актуальних законопроектів та законів, що стосуються органів місцевого самоврядування» в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Засідання провела виконавча дирекція Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні обговорили чимало питань, які стосуються органів місцевого самоврядування, зокрема, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України».

«Як зазначив під час засідання міський голова Львова Андрій Садовий, цей законопроект суперечить Конституції України і Європейській хартії місцевого самоврядування. Відтак, одностайно на засіданні було проголосовано скерувати відповідне звернення до центральних органів влади, аби відповідний законопроект не вносити на розгляд Верховної Ради. Таке ж звернення буде проголосовано в четвер на сесії міської ради Львова», – поінформували також у міськраді.

Голова Львівського РВ АМУ, міський голова Львова,Андрій Садовий, пояснив: «Живемо у непростий час. У нас постійно вдосконалюється чинне законодавство. Добре, що ми маємо можливість обговорювати ці питання і висловлювати свою позицію. Я переконаний, що позиція органів місцевого самоврядування має бути ключовою, коли приймаються закони, які стосуються органів місцевого самоврядування. Мова йде про три закони. Перший – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України». Як ви знаєте, раніше прокуратура мала право здійснювати відповідний нагляд. Зараз, відповідно до цього закону, пропонується надати ці права органам державної влади – районним адміністраціям, обласним адміністраціям. Закон дуже цікавий, бо він, на мою думку, навіть дає більші повноваження, ніж свого часу мала прокуратура. Вибудовується така цікава залежність, що це може призвести до того, що перед тим, як якесь рішення приймати, нам треба буде звертатись до обласних органів влади і питати їхнього дозволу, чи можна таке рішення прийняти. Я завжди стояв і стою на Хартії про місцеве самоврядування, де чітко визначено принцип нашої роботи, що ми є гілка влади, яка несе відповідальність перед громадянами, які нас обрали». 

Андрій Садовий також запевнив:  «Ми в себе на сесії в четвер будемо готувати звернення до Верховної Ради, до Кабінету міністрів щодо недоцільності розгляду цього законопроекту, який входить в суперечність з Хартією місцевого самоврядування, бо в Конституції така норма не прописана. Розумію, що є вже відповідні рішення прийняті в наших містах, є рішення Жидачівської міської ради, є рішення Червоноградської міської ради, Городоцької. Результативна частина нашого зібрання – не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект щодо здійснення державного контролю за органами місцевого самоврядування з боку державних адміністрацій. Ми сьогоднішнім рішенням звертаємось за недоцільне виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, враховуючи, що він суперечить Конституції, Хартії місцевого самоврядування».

У міськраді також запевнили: «Відтак, усі одностайно підтримали таке рішення та проголосували за те, щоб звернутись до Кабінету міністрів, Верховної Ради, профільного комітету, профільного міністерства про недоцільність виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, який суперечить Конституції та Європейській хартії місцевого самоврядування».

Андрій Садовий додав: «У мене ще прохання, щоб ми розглянули це питання у себе на сесіях міських рад, щоб було персональне звернення від кожного міста на всіх. Ми таке звернення у четвер проголосуємо на сесії міської ради».

Про це повідомили сьогодні, 12 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

23:14 18 січня 2022 р.

Військові літаки доставили в Україну з Великої Британії нові протитанкові засоби (відео)

До України прибула нова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії Збройним Силам України. Цього разу партнерами було надано нові легкі протитанкові засоби.

Рубрика: Політика

18:26 18 січня 2022 р.

Прикордонники зміцнюють колючим дротом західний кордон

Закуплено майже 300 т сировини, що дасть змогу виготовити загородження для інженерного перекриття близько 62 км українсько-білоруської ділянки кордону. Протяжність усього кордону між Україною і Білоруссю становить становить 1084 км.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу