Мінська формула може призвести до громадянської війни, – політик у Львові

13:47 12 липня 2018 р.

Якщо реалізувати так звану Мінську формулу, то справдиться мрія Путіна – міжнародний збройний конфлікт на сході України плавно перетвориться на громадянську війну.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Новий курс України: виклики та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України трьох скликань, голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

- Я нагадаю, що ця формула складається з трьох чинників. Це – особливий статус Донбасу, цілковита амністія та місцеві вибори на Донбасі під контролем окупантів, - каже він.

Андрій Сенченко зазначив, що він, разом з командою, чотири роки займається боротьбою на юридичному фронті з державою-агресором. Нещодавно він зустрічався з родинами загиблих у Новограді-Волинському. 

- Це маленьке містечко, де мешкає 50 тисяч осіб. Але в них є 76 загиблих та понад 60 осіб з тяжкими пораненнями. І  яка буде їхня реакція, якщо, до прикладу, провести амністію на Донбасі? Коли всіх учасників певних подій на певній території за певний період звільнять від кримінальної відповідальності? І тих, хто пасивно залишився на тій території, і тих, хто воював проти нашої країни зі зброєю в руках. Це буде означати, що всі шість мільйонів громадян, які мешкають на території окупованого Криму та Донбасу, в очах цих людей будуть зрадниками. Хоча це – не так, - переконує народний депутат. 

Тому він вважає, що політика уряду щодо цілковитої амністії – помилкова. Натомість він пропонує Програму додаткових заходів з деокупації територій Криму та Донбасу та Цілісну програму реінтеграції територій Криму та Донбасу, які зазнали окупації. А також наприкінці серпня обіцяє оприлюднити закон про перехідний період, який пояснить, коли будуть вибори на деокупованих територіях, чому саме тоді і за яким алгоритмом будуть відновлювати мирне життя на цих територіях. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:43 12 червня 2021 р.

УЄФА залежить від грошей Газпрому, тому Росія з української форми вихолощує зміст

Зауваження УЄФА щодо нового дизайну форми національної збірної України могли бути пов'язані з контрактом щодо спонсорства, підписаним між Європейським футбольним союзом та російським Газпромом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу