Міністри країн Вишеградської групи запевнили у Львові в готовності допомагати Україні

19:28 6 жовтня 2014 р.


Фото: Роман Балук/ZIK

Як повідомили в понеділок в прес-службі МЗС, окрему увагу на сьогоднішньому засіданні у форматі «Вишеградська група + Україна» було приділено проблематиці енергетичної безпеки в регіоні та підвищення енергоефективності.

«У Львові відбулося засідання у форматі «Вишеградська група + Україна» на рівні заступників міністрів закордонних справ країн-учасниць В4 (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина) та України», – повідомили сьогодні, 6 жовтня, в прес-службі МЗС. У повідомленні також конкретизують:

«Делегацію МЗС України очолила Перший заступник міністра закордонних справ Наталія Галібаренко.  Основною темою зустрічі було обговорення перспектив практичної взаємодії нашої держави з Вишеградською четвіркою в ході реалізації євроінтеграційних реформ, сприяння Україні з боку В4 у процесі імплементації Угоди про асоціацію.

Наші партнери наголосили на готовності надавати допомогу у розбудові громадянського суспільства в Україні, налагодженні його ефективної взаємодії з органами державної влади, проведенні реформ органів місцевого самоврядування. Окрему увагу було приділено проблематиці енергетичної безпеки в регіоні та підвищення енергоефективності.

Українська сторона підтвердила зацікавленість у співпраці з Міжнародним Вишеградським Фондом в науковій та освітній сферах, зокрема в отриманні стипендій українськими студентами, а також у фінансуванні проектів розвитку потенціалу органів місцевого самоврядування в Україні. За результатами засідання «Вишеградська група+Україна» учасники домовились продовжувати активний діалог з пріоритетних питань регіонального співробітництва, в т.ч. на експертному рівні».

Про це повідомляється в понеділок на сайті прес-служби МЗС. Своєю чергою, в прес-службі облдержадміністрації інформують:

«Україна надзвичайно зацікавлена у вивченні досвіду країн Вишеградської четвірки на шляху до повноправного членства у Європейському Союзі. Про це т. в. о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський заявив під час зустрічі з Держсекретарями Міністерств закордонних справ  країн Вишеградської групи (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина).

«Сьогодні ми можемо і повинні вивчати ваш досвід у проведенні системних реформ, виконанні угоди про асоціацію, яку нещодавно ратифікувала Україна спільно з Європейським парламентом», – додав Ю.Турянський.

Він висловив вдячність Урядам країн Вишеградської четвірки за матеріально-технічну та гуманітарну допомогу Україні, а також за лікування та реабілітацію постраждалих українських солдат в зоні АТО. Очільник області наголосив на важливості співпраці з Міжнародним Вишеградським фондом в межах спільних культурних, наукових та освітніх проектів, молодіжних обмінів, міжнародного партнерства, туризму.

Держсекретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Петер Буріан висловив підтримку українському народові в його боротьбі за європейське майбутнє. «Вибір українців є тільки їх вибором, і ніхто не має права його відібрати. Ми допоможемо вам пройти той шлях до ЄС, який ми пройшли, і, можливо, вам вдасться уникнути тих помилок, яких ми допустили», – додав П.Буріан.

Він зазначив, що є низка важливих кроків, які повинна здійснити Україна. Це, насамперед, боротьба з корупцією, покращення бізнес-клімату, децентралізація влади. 

Однак найвизначнішим питання для нашої держави є енергетична безпека, особливо сьогодні на фоні агресії з боку Росії. На завершення зустрічі керівник Львівщини висловив надію на те, що можливо, незабаром Україна стане п’ятим елементом Вишеградської групи, яка перетвориться на п’ятірку».

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу