Міністр звинуватив Президента в підкупі виборців

09:00 12 березня 2019 р.

  • 0
  • 573

Світлина з архіву
Фото: unian.ua

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що штаб Порошенка за допомогою адмінресурсу і за кошти бюджетної програми нібито намагається купити голоси пенсіонерів Києва, Київської області і ще одного регіону.

Про це, як повідомили в інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна», Аваков розповів в ефірі «Свободи слова» на ICTV. Міністр внутрішніх справ України заявив: «Я приведу приклад однієї кримінальної справи, яка розслідується в Василькові Київської області. Мова йде про підкуп голосів ... Один зі штабів провладної команди наймає агітаторів, ті вибирають сто осіб, як правило, найбідніших, йдуть до них в квартири і запитують, чи готові вони підтримати кандидата і, якщо так, то пропонують допомогу. Зі ста осіб 30 говорить «так, ми готові». Цих людей записують, йдуть до райради або соцзабез зі списком і кажуть керівнику райради, меру виділити цим людям по тисячі гривень. Використовуючи кошти програми «Турбота», закладеної в бюджеті».

За словами Авакова, після того, як адмінресурс був задіяний і гроші пенсіонеру були виплачені, надходить дзвінок зі штабу, той хто дзвонить цікавиться, чи отримала гроші людина. Як заяив Аваков, на ствердну відповідь той, хто телефонує, просить стримати слово і при підтримці кандидата.

Глава МВС стверджував, що такі випадки мали місце в Київській області, Києві, Одесі та області і в Харківській області. Говорячи про конкретне кримінальне провадження щодо ситуації в Василькові, міністр уточнив, що слідче управління нацполіціі направляє повістки двом тисячам осіб, які опинилися всередині даної схеми в якості покупця, того, кого купують, або посередника.

Відповідаючи на питання про те, яка кількість кандидатів в президенти займається подібного роду виборчими сітками, міністр сказав: «У нас всього є звернення по чотирьом кандидатам. ДБР веде перевірку по Тимошенко, я в даному випадку сказав про те, що направлено вбік команди Порошенка, у нас є звернення по Таруті і Гриценку – по одному».

При цьому Аваков звернув увагу на те, що наявність звернення ще не означає, що дійсно має місце злочин. Глава МВС знову нагадав про незаконність оплати роботи агітаторів в цілому.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

18:24 21 березня 2019 р.

Українці найменше довіряють владі

Українці мають найнижчий рівень довіри до уряду у світі – лише дев'ять відсотків жителів країни довіряють владі. Про це йдеться у дослідженні міжнародної асоціації Gallup, опублікованому в четвер, 21 березня. Це набагато нижче середнього рівня довіри до уряду в пострадянських країнах, де він складає 48 відсотків, а також у середнього показника в світу (56 відсотків) у 2018 році.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 369

16:20 21 березня 2019 р.

У Польщі не запросили президента РФ на 80-річчя початку війни

У Варшаві відзначатимуть 1 вересня 80-річчя початку Другої світової війни в колі дружніх країн, які дотримуються міжнародного права і поважають суверенітет і територіальну цілісність інших держав.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 366

20:56 20 березня 2019 р.

Експерти у Львові порахували ціну голосу виборця

Фактами про підкуп виборців найбільш маніпулюють штаби тих кандидатів, які не проходять у другий тур виборів Президента. Їхня мета – поставити під сумнів чистоту виборчого процесу загалом та знівелювати потенційну перемогу свого опонента.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 714

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Молодь і президентські вибори-2019

Рубрика: Політика

Підкуп виборців

Рубрика: Політика

Проблеми виборчих комісій на Львівщині

Рубрика: Політика

Схеми купівлі голосів виборців

Рубрика: Політика

Провокація як виборча технологія

Рубрика: Політика

Всі відео розділу