Міністр роз’яснив статус непідконтрольних Україні районів Донбасу

15:00 26 січня 2017 р.


Фото: скріншот

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та переміщених осіб Вадим Черниш розкритикував законопроект «Про тимчасово окуповану територію», назвавши його дивним і шкідливим.

Вадим Черниш пояснив: «Є міжнародні документи, де чітко вказано те, у чому різниця між прямою окупацією та іншими способами ведення конфлікту. У Криму, відповідно до норм міжнародного права присутня класична окупація. Не ховаючись ні від кого, діють окупаційні органи влади, поліція та суди Російської Федерації».

Натомість, продовжив міністр, на Донбасі Росія намагається показати свою віддаленість від процесу. Вадим Черниш також наголосив: «Тому й Комітет міністрів Ради Європи, і Рада Європи в цілому говорять не про окупацію, а про «ефективний контроль». Це означає, що російська сторона є стороною збройного конфлікту – але не напряму, а через ефективний контроль над тими, хто є озброєною так званою владою»

Міністр також зазначив: «Правова різниця не змінює суті цього збройного протистояння України та Росії, але правові наслідки тут різні. При окупації повну відповідальність за анексований Крим несе Росія. А при ефективному контролі Україна зобов'язана діяти так, щоб у невійськовий спосіб повернути території, інтегрувати їх та підтримувати зв'язки з ними.

«Тобто визнати непідконтрольні території Донбасу окупованими – це фактично побудувати стіну. І це підтримка тренду на порушення територіальної цілісності України», – підсумував Черниш в інтерв'ю, опублікованому на сайті інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу