Мільйон артилерійських снарядів і ракет на рік Україна матиме від семи країн ЄС

17:41 29 вересня 2023 р.

Фото до новини

Сім країн ЄС замовили боєприпаси в рамках програми Європейського Союзу з постачання Україні терміново необхідних артилерійських снарядів і поповнення вичерпаних запасів.

Про це повідомило Європейське агенство оборони (EDA), яке цитує Reuters у п'ятницю 29 вересня, пише Dailylviv.com.

Ці замовлення за контрактами стосуються 155-мм артилерійських боєприпасів.

Схему було створено в рамках плану вартістю не менше 2 млрд євро, запущеного в березні з метою доставки в Україну 1 млн артилерійських снарядів та ракет упродовж року.

Reuters зазначає, що до цього часу оборонні закупівлі в основному були прерогативою окремих урядів 27 країн-членів блоку.

Агентство відмовилося назвати країни, заявивши, що це справа кожного уряду оголошувати про свої замовлення. У відповідь на запит Reuters Міністерство оборони Литви підтвердило, що є однією з країн, які замовили боєприпаси для України через EDA.

В EDA також відмовилися назвати вартість і кількість замовлень, заявивши, що більша частина інформації є конфіденційною.

У повідомленні зазначається, що контракти стосуються як готових снарядів, так і компонентів, таких як запали, кулі, заряди і капсюлі.

Розмістивши замовлення до кінця цього місяця, ці країни матимуть право вимагати відшкодування витрат на боєприпаси, придбані для України, з фонду Європейського фонду миру ЄС.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів