Міграційна служба утискає права переселенців та біженців, – активістка

19:55 16 червня 2016 р.

Чиновники з міграційної служби відмовляють у наданні притулку біженцям з Росії на тій підставі, «що Росія – демократична держава, там немає політичних переслідувань і не порушуються права людини».

Про це сьогодні, 16 червня, під час прес-конференції на тему: «Дискримінація вимушених переселенців. До Міжнародного дня біженців 20 червня. Відкриття у Прес-клубі виставки атидискримінаційних карикатур», яка відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів» Світлана Марінцова.

- Саме це вони й пишуть у своїх висновках-відмовах. Це нагадує як колись, ще за режиму Кучми та Януковича, видавали чеченських біженців російській ФСБ. Так само зараз ці чиновники з міграційної служби видають Росії російських опозиціонерів, на яких там вже відкриті кримінальні справи та їм загрожують роки ув’язнення за боротьбу з режимом Путіна, - розповідає вона.

За її словами, в Україні до осіб зі східних районів України та Росії ставляться дуже вороже.

- В Україні є достатня правова база щодо надання притулку. Але на практиці чиновники міграційних служб перебувають в полоні старих стереотипів, - каже Світлана Марінцова.

Що стосується внутрішньо переміщених осіб, то більшість з них прибувають зі східних областей України, і менша – з окупованого Криму. Значна частина воліють не від’їжджати далеко від дому та перечекати важкі часи на визволених територіях, ще частина залишається в Харківській,Дніпропетровській та Запорізькій областях. І дуже невелика частина приїжджає в Центральну та Західну Україну. 

- Це особи похилого віку. Їм часто відмовляють у допомозі від держави. І без волонтерів та неурядових організацій вони би просто не вижили, - вважає президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів».

Вона нагадала, що Закон « Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» був прийнятий аж через 8 місяців після початку АТО.

- За цим законом, тимчасово переміщена особа має право на безоплатне тимчасове проживання, за умови сплати комунальних послуг. Проте на практиці переселенцям відмовляють надавати житло. Кажуть, що немає, - каже Світлана Марінцова.

Вона вважає дискримінацією і те, що під час виборів переселенців позбавили права голосувати.
- Ситуація з переселенцями погіршується, - констатує президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів».

dailylviv.com

До теми

17:10 22 квітня 2021 р.

ЛМР оновлює структуру, але не називає чисельність працівників і їхні зарплати

Департамент міської мобільності стане департаментом міської мобільності та вуличної інфраструктури, а управління транспорту – управлінням міської мобільності.

Рубрика: Політика

14:32 22 квітня 2021 р.

Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутатки, - з круглого столу у Львові

Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутати. А застава, яку вносять кандидати і кандидатки, не є перепоною для участі жінок у виборах в органи місцевого самоврядування.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу