Мешканці західних областей найбільше цінують свободу і порядок | Новини Львова

Мешканці західних областей найбільше цінують свободу і порядок

10:08 5 грудня 2018 р.

  • 0

5 грудня у Львівському прес-клубі презентували результати другого загальнонаціонального опитування про те, як українці розуміють права людини. Опитування провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва і фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО «Центр інформації про права людини».

Серед цінностей найбільш актуальною для мешканців західних областей є свобода (81%). Це характерно і для всієї України, де свободу як основну цінність обрали 86% респондентів. Безпека на заході посіла другу сходинку (60% опитаних), на третьому і четвертому місці з майже однаковим результатом (58% та 57%) відповідно гідність і справедливість. Несподіванкою став великий відсоток прихильників порядку – кожен другий (майже 46% опитаних на заході). Це безпрецедентний показник для України.

Кожен третій з опитаних жителів заходу України висловлював готовність терпіти матеріальні труднощі заради збереження своїх прав – такий варіант відповіді обрали 36% респондентів. Втім, цей показник виявився найнижчим серед всіх регіонів України. Наприклад, на Донбасі кількість тих, хто не проміняє особисті права і свободи на матеріальні статки, дорівнює 74% (опитування проводили на підконтрольній Україні території Луганської і Донецької областей). І навпаки, на заході порівняно більше респондентів згодні поліпшити своє матеріальне становище, відмовившись від особистих прав (30% - проти 28% на Півдні, 26% на Сході, 17% у Центрі і 11% на Донбасі).

«На щастя, жителів західного регіону України оминула доля Донбасу, тут немає війни і тяжких порушень прав людини, а тому питання вибору не стоїть настільки гостро. Свобода – як повітря: її не зауважуєш, поки вона є. Опинившись перед реальною загрозою її втрати, людина зовсім по-іншому починає цінувати свої права і навіть готова терпіти матеріальні труднощі заради збереження прав і свобод», – вважає Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини.

Презентація дослідження відбулась у межах регіонального туру «Що українці знають та думають про права людини». Львів — п’яте місто на мапі туру. Події вже відбулись у Краматорську, Одесі, Харкові і Дніпрі. Завершальна презентація відбудеться у Києві 10 грудня, з нагоди Міжнародного дня прав людини. Проект реалізується Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика

Останні новини

На Сокальщині закривають підприємство через спалах коронавірусу

На дитячому будинку в Радехові інспектор "відмив" 760 тисяч грн

Львівводоканал має охороняти бруківку з пл. Двірцевої та вул. Чернівецької (відео)

Мерія звинуватила архітекторів у потворному будівництві і хоче позбавити їх ліцензій

На площі Ринок у Львові відкривають фермерський ярмарок

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу