Майже 3 млн. громадян, які мешкають в ОРДЛО, можуть проголосувати на підконтрольній Україні території

19:24 22 лютого 2019 р.

Громадянин України, який мешкає на тимчасово окупованих територіях України, може приїхати до підконтрольної території, написати заяву і проголосувати. Така норма закону дасть можливість недобросовісним кандидатам створити так звану «виборчу карусель».

Про це сьогодні, 22 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Які чинники найбільше впливають на зміну кількості виборців на Львівщині? Тенденції і наслідки», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова БФ «Україна-Русь», заступник голови Української республіканської партії Ростислав Новоженець. 

Він нагадав, що закон про державний реєстр виборців вимагає від виборця, який змінює місце голосування без зміни виборчої адреси, пояснити, чому він буде голосувати не вдома, а в іншому населеному пункті та принести довідки, які підтверджують це. А ось особи, які мешкають в Автономній республіці Крим, в Севастополі, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть пояснити свій крок тим, що вони не мають можливості реалізувати право волевиявлення на тих територіях. І їм для цього не потрібно подавати жодних документів. Достатньо подати тільки заяву. Таких осіб є 2 млн 870 тисяч.

- І тут можливе фальшування. Через те, що не потрібно подавати документи, то можна організувати масове або фіктивне переміщення населення з окупованих територій, щоби вони віддали свій голос, - переконаний він. 

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Зоряна Павлів вважає, що відмовлятися від виборців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, не по-людськи. 

- Ці громадяни мають право проголосувати. Але якщо виборець вже звернувся один раз зі заявою, то другий раз він вже не зможе цього дня проголосувати. Ніякого масового фальшування не буде, - заспокоює вона. 

Експерт з виборчого права Федір Алєйніков також вважає, що ніякого фальшування за допомогою голосів виборців, які проживають на тимчасово окупованих територіях, здійснити неможливо.

- Для того, аби виборець змінив місце голосування, йому необхідно вказати в заяві адресу, за якою він буде голосувати, - каже він. 

На думку голови Львівської обласної партійної організації «УКРОП» Ігоря Телішевського, серед мешканців ОРДЛО буде не так багато охочих приїхати 31 березня на підконтрольну територію України, аби проголосувати. 

- Це освічені та думаючі люди, які розуміють, що від їхнього голосу залежить їхнє майбутнє та доля України. Їх є небагато. Ви бачите, які величезні черги на пунктах перетину, коли пенсіонери йдуть отримувати свої пенсії, - зауважив Ігор Телішевський.  


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:58 29 жовтня 2020 р.

У другий тур виборів мера Львова виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, - ТВК

Міська територіальна виборча комісія оголосила результати першого туру виборів мера Львова. У другий тур виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, розрив між якими перевищив 20 тис. голосів.

Рубрика: Політика

14:15 29 жовтня 2020 р.

Синютка - Садовому: «Нехай іде з Богом»

Більшість звільняться самі: кандидат на голову Львівської ОТГ, народний депутат від «Європейської Солідарності» Олег Синютка розповів, що буде із нечистими на руку чиновниками команди Садового у новообраній Львівській міській раді.

Рубрика: Політика

13:24 29 жовтня 2020 р.

Олег Синютка запропонував 12 програмних принципів формування влади Львівської ОТГ

Народний депутат від «ЄС», кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка заявив, що перемога "ЄС" на виборах у Львівській області накладає на партію особливу відповідальність, особливо під час пандемії коронавірусу та глибокої економічної кризи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу