Майдан захищатимуть у разі «зачистки» до 5 тисяч «афганців»

15:26 9 лютого 2014 р.


Фото: varta.kharkov.ua

У цьому запевнив їх уповноважений представник Ігор Івженко.

Він також заявив в інтерв'ю в свіжому номері київської газети «Дзеркало тижня. Україна», що «в цілому склад «афганців» (ветеранів війни в Афганістані. – Ред.), готовий до дій на Майдані, доходить до тисячі чоловік. Багато людей з Донецька, Луганська, Криму», а «в разі виникнення реальної загрози Майдану ця цифра зросте в кілька разів». Ігор Івженко розповів також, що впродовж трьох місяців протестів на Майдані побували до 15 тисяч ветеранів війни в Афганістані, й запевнив: «У нас є досвід самоорганізації - ми не раз брали участь у правозахисній діяльності. Ми швидко зуміли знайти один одного, оскільки як військові люди розуміємо, що діяти треба в складі підрозділів».

За словами Івженко, лідерами протестувальників афганців є Олег Михнюк, перший заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану, кавалер двох орденів Червоної зірки і медалі «За відвагу» за дії в Афганістані в складі 56-ї окремої десантно-штурмової бригади, та Микола Семеняка, кавалер ордена Червоної Зірки, який служив у знаменитій 9-ї роти 345-го окремого парашутно-десантного полку. Їх уповноважений представник на Майдані повідомив також:

«У наших рядах – «афганці» з усіх куточків України. Багато людей з Донецька, Луганська, Криму.

До нас приєднуються і ветерани Збройних сил, не служили в Афганістані. Грошей нам ніхто не платить, а у всіх людей є сім'ї, робота, тому часто проводиться ротація людей, але в цілому наш змінний склад, готовий до дій на Майдані, становить до тисячі чоловік. 

У мобілізаційної готовності протягом декількох днів можна зібрати до 5 тис. колишніх військовослужбовців. За нашими оцінками, через афганські підрозділи за три місяці Євромайдана пройшло до 15 тисяч колишніх військових».

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу