Майдан - це світ людської солідарності та гідності

14:06 27 січня 2014 р.

Заява Леоніда Фінберга про провокації навколо антисемітизму в Україні.

"Брехнею в останні місяці здивувати нас важко. Репресивні закони, спрямовані на згортання прав і свобод громадян, нелегітимно прийняті парламентською більшістю, називають розвитком демократії. Вбивць активістів Майдану вигороджує маразматик-прем'єр, публічно заявляючи про те, що це провокація опозиції. У цьому ж ряду брудної брехні натяки в заявах псевдолідерів єврейських організацій про причетність учасників мирних протестних акцій до організації нападів на двох прихожан синагоги на Подолі. Звичайно ж, ніяких доказів - вони все знають заздалегідь, до подій: головне - потрібно «мочити» опонентів влади. Тільки так - у існуючій системі - вони можуть зберегти свої кримінальні бізнеси. Бог їм суддя, а ще, сподіваюся, їхні діти, близькі, для яких багаторазово тиражована брехня є очевидна.

Увесь світ бачить і розуміє, що Майдан - це світ людської солідарності та гідності. Це акція спротиву злу і насильству, навіть ціною життя і здоров'я. В ім'я нормального людського життя в правовій державі, а не у феодальному "общаку" люди прийшли на Майдан. І не дивно, що керівництво опозиції і самооборони Майдану запропонувало охорону синагог, знаючи про наміри провокаторів. Не дивно, що на Майдані виступав, серед інших, і клезмерський ансамбль «Пушкін Клезмер Бенд». Там же в спільному молебні молилися разом священики різних церков, рабин і муфтій - за мирну Україну для всіх її громадян, а не для бандитів. Цей список легко продовжувати. Але брехунів та юд, що продаються за срібники, це не цікавить. Зате цікавить нас - всіх, хто мріє про Україну - демократичну країну, де будуть нормально жити і християни, і юдеї, і мусульмани, і язичники, і атеїсти, і всі, всі, всі. Обов'язково будуть, незважаючи на всі провокації всіх негідників, у тому числі і єврейських. Про це колись попереджав Зеєв Жаботинський: «Як і у всіх інших народів, у нас є право мати своїх негідників». Слава Богу, їх не так багато".

Леонід Фінберг,
директор Центру вивчення історії та культури східноєвропейського єврейства Національного університету «Києво -Могилянська Академія», член Генеральної ради Євроазійського єврейського конгресу.

Ця заява опублікована на сайті Євроазійського єврейського конгресу.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу