Майдан – не екстремісти. Так заявили понад 40 дослідників

18:08 4 лютого 2014 р.


Фото: vk.com

Вони підписалися під заявою з цього приводу німецького експерта з проблематики українських ультраправих рухів і політолога Андреаса Умланда.

Понад 40 науковців і громадських діячів з України, Німеччини, Канади, США та інших країн, котрі назвалися «групою дослідників, яка включає спеціалістів у сфері українського націоналізму та переважну більшість небагатьох світових експертів з радикальних правих у пострадянській Україні», застерегли в заяві Андреаса Умланда від ототожнення Євромайдану з фашизмом. У ній також стверджується: «Завдяки рокам інтенсивного вивчення цієї тематики ми розуміємо краще за більшість інших коментаторів ризики, які несе Євромайдану його ультраправе крило. Деякі з наших критичних коментарів щодо націоналістичних тенденцій викликали розлючені відповіді від етноцентристів в Україні та української діаспори на Заході».

Однак науковці наголошують на небезпеці, яку містить у собі трактування Майдану з псевдоантифашистських позицій, характерне для деяких західних та російських ЗМІ. На думку дослідників, повідомлення, які перебільшують значущість і вплив українських ультраправих, приписуючи їм роль провідника протестних рухів, можуть призвести до хибної оцінки всього явища Євромайдану.

Зокрема, в заяві наголошується, що матеріали прокремлівських ЗМІ, які виявляють надмірну увагу до ультраправої складової протестів «не мають нічого спільного з антифашизмом». Відтак науковці застерігають: «Парадоксально, але створення та поширення таких матеріалів може бути саме використане імперською формою ультранаціоналізму – в даному разі, в його російському варіанті».

Про це повідомляє сьогодні, 4 лютого, УНІАН.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу