Майбутніх префектів уже підозрюють у корупції і загрозливих повноваженнях

21:59 12 жовтня 2015 р.

Майбутній префект є ротованою кадровою особою, яка щотри роки змінюється. Таким чином ми уникаємо корумпованості. Таку думку на захист інституту префектів сьогодні, 12 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «У чиїх руках опиниться місцева влада після децентралізації. Хто і як її контролюватиме?», які відбулися у Львівському прес-клубі, висловив представник від «БПП-Солідарність» Роман Матис.

- Дехто чіпляється з питанням про префектів, говорячи про  те, що він не буде інтегрованим у місцеву політику.  І це є погано. Абсолютно не погоджуюся з тим, тому що префект не повинен бути зв’язаним з місцевим політиком, не повинен мати персональних інтересів, мати впливу на  бюджетні процеси.  Сама процедура його призначення буде за подання Кабінету Міністру.  Тут уже немає проблеми, що це буде одноосібне призначення, вигідне керівникові держави. Його функція буде  -контролювати, щоби ті рішення, які приймають територіальні громади, відповідали Конституції України і законам, - каже він.

Натомість керівник Західноукраїнського представництва МФ «Відродження»  Оксана Дащаківська зауважила, що коли ми говоримо про префекта, ми більше опираємося на негативну риторику.

Представник від Української галицької партії  Богдан Панкевич взагалі не розуміє навіщо нам ці посади.
- Питання префектів з їхніми такими не дуже зрозумілими і дещо загрозливими повноваженнями є трошки фарисейськими у тій всій децентралізації, - вважає він.

А ось кандидат до Львівської міської ради від Української республіканської партіє Роман Семчишин впевнений, що це – пряма корупція.
- Уявіть собі, якого хабара будуть платити префекти за цю посаду, - каже він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:28 1 березня 2021 р.

Професійні стандарти регіональних ЗМІ після локдауну: з яких причин страждає якість журналістики?

Перша – в умовах нестачі фінансування та кадрового голоду, регіональні видання бездумно користуються доступними онлайн джерелами, наповнюючи стрічку новин неякісним контентом у вигляді передруків офіційних повідомлень або постів у соцмережах.

Рубрика: Політика

15:01 1 березня 2021 р.

На Львівщині розпочали планування нової лінійки міжнародних військових навчань «Три мечі-2021»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного представники Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, командування Десантно-штурмових військ ЗС України та військові інструктори армії США зі складу тренувальної місії JMTG-U приступили до планування багатонаціонального військового навчання THREE SWORDS 2021 («Три мечі — 2021»), яке відбудеться на території України влітку цього року.

Рубрика: Політика

17:45 28 лютого 2021 р.

Американські солдати у Львові вшанували пам’ять українських героїв, які загинули на Донбасі

У Львові на полі почесних поховань №76 Личаківського кладовища відбувся молебень у пам’ять за загиблими героями в російсько-українській війні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу