ЛитПолУкрБригаду не відрядять на Донбас, – військові у Львові

15:39 10 листопада 2016 р.

Фото до новини

За певних обставин на окремій території країни Дейтерії виникла ситуація, коли сепаратистські екстремістські рухи захопили владу і оголосили її окремою територією під своїм управлінням. Їх підтримує оснащенням, інструкторами, політично та дипломатично країна Рейдленд.


Відео: Львівський прес-клуб

Це все звучить як сценарій кінофільму чи пригодницький роман. Насправді, це – сценарій міжнародних навчання “Кленова арка-2016”, які відбуваються зараз у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині (Яворівський полігон).

Про це сьогодні, 10 листопада, під час прес-конференції на тему:  “Міжнародні навчання “Кленова арка-2016”: ЛитПолУкрБриг – що далі?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив співкерівник КШН “Кленова арка-2016”, підполковник ЗС України Ігор Скибюк.

За його словами, сценарій навчань розроблений канадськими фахівцями зі залученням фахівців з інших країн. І для сторонньої, невійськової людини, він може видатися цікавим пригодницьким романом. Натомість це – досить великий та об’ємний документ, напрацьований згідно зі стандартами НАТО.

- Збройні сили Дитерії виконують завдання, щоби стабілізувати ситуацію та навести лад на цій території. Проте, конфлікт наростає і за рішенням Ради безпеки об’єднаної нації туди мають ввести миротворчий контингент, який називається ДейЛитПолбриг, - розповідає сценарій навчань підполковник ЗС України Ігор Скибюк.

Він каже, що в цьому сценарії деталізовано майже все – від біографій терористів до видів озброєння.

- Місцевість, на якій все це відбувається, це конкретний регіон України, щоби можна було більш детально діяти, - каже український підполковник.

Під час навчання бригаді поставили завдання зайти у зону конфлікту, зайняти певну місцевість, створити буферну зону між ворогуючими сторонами і в рамках визначених районів забезпечити військову присутність та безпеку цивільного населення, роззброїти незаконні озброєні формування, відновити соціально-гуманітарну сферу та підтримувати мир.  

Водночас заступник командира ЛитПолУкрБриг, полковник ЗС України Володимир Юданов відмовився відповісти на питання, чи зможе його бригада працювати за мандатом міжнародних організацій в Донецькій та Луганській областях, в зоні антитерористичної операції.

- Військові не приймають таких рішень. Це – політичне рішення. Ми, як військові, будемо тільки виконувати завдання, які перед нами поставлять, - відповів заступник командира бригади, яка зараз бере участь у «Кленовій арці-2016».
 


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини