ЛитПолУкрБригаду не відрядять на Донбас, – військові у Львові

15:39 10 листопада 2016 р.

За певних обставин на окремій території країни Дейтерії виникла ситуація, коли сепаратистські екстремістські рухи захопили владу і оголосили її окремою територією під своїм управлінням. Їх підтримує оснащенням, інструкторами, політично та дипломатично країна Рейдленд.

Це все звучить як сценарій кінофільму чи пригодницький роман. Насправді, це – сценарій міжнародних навчання “Кленова арка-2016”, які відбуваються зараз у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині (Яворівський полігон).

Про це сьогодні, 10 листопада, під час прес-конференції на тему:  “Міжнародні навчання “Кленова арка-2016”: ЛитПолУкрБриг – що далі?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив співкерівник КШН “Кленова арка-2016”, підполковник ЗС України Ігор Скибюк.

За його словами, сценарій навчань розроблений канадськими фахівцями зі залученням фахівців з інших країн. І для сторонньої, невійськової людини, він може видатися цікавим пригодницьким романом. Натомість це – досить великий та об’ємний документ, напрацьований згідно зі стандартами НАТО.

- Збройні сили Дитерії виконують завдання, щоби стабілізувати ситуацію та навести лад на цій території. Проте, конфлікт наростає і за рішенням Ради безпеки об’єднаної нації туди мають ввести миротворчий контингент, який називається ДейЛитПолбриг, - розповідає сценарій навчань підполковник ЗС України Ігор Скибюк.

Він каже, що в цьому сценарії деталізовано майже все – від біографій терористів до видів озброєння.

- Місцевість, на якій все це відбувається, це конкретний регіон України, щоби можна було більш детально діяти, - каже український підполковник.

Під час навчання бригаді поставили завдання зайти у зону конфлікту, зайняти певну місцевість, створити буферну зону між ворогуючими сторонами і в рамках визначених районів забезпечити військову присутність та безпеку цивільного населення, роззброїти незаконні озброєні формування, відновити соціально-гуманітарну сферу та підтримувати мир.  

Водночас заступник командира ЛитПолУкрБриг, полковник ЗС України Володимир Юданов відмовився відповісти на питання, чи зможе його бригада працювати за мандатом міжнародних організацій в Донецькій та Луганській областях, в зоні антитерористичної операції.

- Військові не приймають таких рішень. Це – політичне рішення. Ми, як військові, будемо тільки виконувати завдання, які перед нами поставлять, - відповів заступник командира бригади, яка зараз бере участь у «Кленовій арці-2016».
 Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу