Об’єднання демсил: хто, з ким і заради чого готовий об'єднатися? – коментар Тимошенко у Львові

21:30 18 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Напередодні місцевих виборів політики ВО "Батьківщина" і "Європейської солідарності" заявляли про необхідність об’єднання усіх проукраїнських демократичних сил задля створення більшості в органах місцевого самоврядування і з метою протистояння можливого політичного альянсу «Слуги народу» і ОПЗЖ.


Відео: Львівський пресклуб

Про доцільність такого єднання, зокрема, з боку «ЄС» говорив Олександр Турчинов, а від «Батьківщини»  – народні депутати Сергій Власенко і Михайло Цимбалюк, пише DailyLviv.

Чи означає це, що дві політичні сили готові забути старі образи і, потиснувши одне одному руки, працювати у тісній коаліції? Це питання поставили Юлії Тимошенко під час її пресконференції у Львівському пресклубі. 

- Щодо «Європейської солідарності», то ми з ними багато питань фундаментально бачимо по-різному. Наприклад, представники ВО «Батьківщина» не голосували  у парламенті за продаж сільськогосподарської землі. Тому що ми точно знаємо – закон про запровадження ринку землі в Україні написаний не для фермерів і не для середніх сільгосппідприємств, а на користь великих монополій, які скуповують сотні тисяч гектарів землі. Ми вважаємо, що цей закон убиває не лише аграрний сектор, в якому працюють малі й середні підприємці, але й загалом загрожує суверенітету України, віддаючи землі великим транснаціональним компаніям і кланам. Наша політична сила стоїть за розвиток сімейного фермерства. Скажімо, у Польщі є півтора мільйона малих сільськогосподарських підприємств, а у нас зареєстровано 44 тис., а реально працюють 28 тис. І цей закон, який передбачає продаж землі з онлайн-аукціонів на приватних платформах, по суті вигяняє фермера із землі. Бо як він може конкурувати із великими гравцями? Але «ЄС» і «Голос» вважають інакше – вони проголосували. Тут ми згоди ніколи не дійдемо, у нас діаметрально протилежні позиції, –  сказала Юлія Тимошенко. 

Другим каменем спотикання між «Батьківщиною» і «Європейською солідарністю», за словами Юлії Тимошенко, є питання про Мінські угоди. 

- Я вважаю, що вони були зі самого початку неприпустимі до підписання. З двома ватажками терористів не можна було сідати за стіл переговорів і підписувати якісь там їхні умови. Я про це сказала на одному з телеканалів вже наступного дня після перших перемовин. І по пунктах розклала, як все буде після таких «договорняків». Я публічно заявляла, що ці домовленості, як і формула Штайнмаєра, ніколи не будуть втілені у життя, що вони несуть загрозу Україні. Ми наполягали на відстоюванні гарантій Будапештського меморандуму. І на той час Україна мала всі козирі на руках, щоб дотиснути гарантів нашої безпеки. У «ЄС» пішли іншим шляхом. Час втрачено. Нині ми також маємо іншу позицію, відмінну від  партії «ЄС», щодо особливого статусу Донбасу. І це також принципове питання. 

Принагідно Юлія Тимошенко назвала дві політичні сили, з якими ВО «Батьківщина» не буде об’єднуватися ніколи – це ОПЗЖ і «Слуга народу». Попри те вона закликала – не до політичного, але до робочого об’єднання – усіх політиків і державних посадовців для вирішення викликів, пов’язаних з епідемією ковіду. 

- Ми мусимо всі разом згуртуватися і спільно зупинити цю біду. Помирають люди. Тому не час і не місце в цій ситуації розмахувати політичними прапорами, – наголосила Юлія Тимошенко. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів