Лише третина мешканців Львівщини вірить у ліпше життя після виборів Президента, – «Рейтинг»

10:38 17 грудня 2018 р.

Фото до новини

38% респондентів у Львівській області вважають, що ситуація після президентських виборів не зміниться, і лише 12% опитаних соціологами стверджують, що погіршиться.

Про це розповів керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович 17 грудня на прес-конференції у Львівському прес-клубі під час оприлюднення результатів опитування серед мешканців Львівської області, проведеного в рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 7 грудня 2018 року.

Орієнтація кандидата на тіснішу співпрацю з Європейським Союзом (86%) та особисті лідерські якості кандидата (62%) – мотиви, які мають найбільший вплив на президентський вибір респондентів у Львівській області. 

Для 53% опитаних важливим є спроможність кандидата забезпечити радикальні зміни у країні, при цьому 42% зазначили, що їм важливіше забезпечення стабільності. 

51% обирають кандидата швидше через його соціально-економічну програму, при цьому для 41% важливішим є його ідеологічні погляди. 

53% зазначили важливість орієнтованості кандидата на вирішення проблем країни, 41% - проблем країни і регіону. 

Для 54% опитаних важливіший досвід кандидата у державній політиці, 38% зазначають важливість належності кандидата до генерації «нових» політиків. Останній мотив є домінуючим серед симпатиків В.Зеленського та С.Вакарчука. 

31% опитаних очікують, що ситуація в Україні після майбутніх виборів президента поліпшиться. 38% респондентів вважають, що ситуація не зміниться, лише 12% стверджують, що погіршиться. Частіше інших позитивних змін очікують прихильники Ю.Тимошенко, С.Вакарчука та П.Порошенка. Порівняно менше позитивних змін очікують респонденти, які не мають намірів голосувати або не визначились із вибором.

На думку респондентів, ймовірність фальсифікацій на виборах президента на загальноукраїнському рівні (50%) вища, ніж на місцевому (21%). Ще близько 40% допускають незначні фальсифікації на місцевому рівні, третина – на рівні країни. На рівні населеного пункту чверть говорять, що вибори будуть чесними.

9% респондентів позитивно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики допомагають матеріально виборцям. 17% мають нейтральну позицію щодо цього. 71% проти такого виду агітації. Більш прихильно до роздачі допомоги кандидатами ставляться менш забезпечені респонденти. 

Загалом у дослідженні, здійсненому за методом особистого інтерв’ю, взяло участь 1600 респондентів. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури Львівської області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів