23% виборців Львівщини не визначилися, – соціолог

16:22 25 жовтня 2015 р.

Для львів’ян є найбільшою цінністю державність. І вони завжди будуть обирати ті партії, які обстоюють державність. Тому львів’яни обирають емоційно, серцем. А на емоції впливають гарні картинки. Жодна з партій не показала, що вона погана, всі казали які вони добрі.

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі,  повідомила соціолог  Наталія Зайцева-Чіпак.

- На рівні області 23% сказали, що підуть на вибори, але не знають, за кого будуть голосувати. Це електорат, який уже швидко перекидається з однієї партії на іншу, - каже вона.

Тому, за її словами, навіть спеціалістам важко зрозуміти, чи підтасовуються рейтинги.

- Після Майдану у нас швидко змінюються уподобання. Громадкість лихоманить. Тому зараз важко зрозуміти, чи граються з нами, - каже він.

За словами  політолога Ігоря Танчина, на місцевих виборах завжди була погана явка.

- Якщо взяти вибори мера, то більшість кажуть, що чинним вони незадоволені, бо він уже набрид. А інші – не кращі. Тому більшість вирішує, що краще вже не йти, - каже він.

Щодо підтасовування соціологічних опитувань, то, за його словами, найпримітивніший спосіб це зробити - висмоктати з пальця цифри., приписати їх якійсь групі і сказати, що воно так є. А більш тонкий – маніпулювати похибками, спробувати змінити питання, що також може вплинути на опитування та іншим.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:36 18 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як розпізнати кишенькові політпроєкти олігархів

Попри те, що Верховна Рада провалила голосування законопроєкту про викладання у вишах іноземними мовами, авторства нардепів від "Слуги народу", радіти не варто. Адже самий факт, що після Революції Гідності і в часи війни з Росією у нас намагались узаконити мову окупанта, є ганебним.

Рубрика: Політика

18:53 17 вересня 2020 р.

У Львові розповіли, як спецслужби тримають корупціонерів на гачку

Вибір без вибору: перші 10 років Незалежності СБУ не виконувала своєї місіії, а високопосадовці, починаючи від мерів, так чи інакше перебували під впливом Москви. Цьогорічні місцеві вибори відбуваються на 30-му році української незалежності, але і тепер рука Кремля намагається керувати українським політикумом на усіх його рівнях. Найчастіше – за допомогою підкупу. Як протидіяти цьому?

Рубрика: Політика

17:12 17 вересня 2020 р.

Загадка для львів’ян: що було раніше - Альфа Джаз Фест чи Андрій Садовий?

У Львові заявили, що агенти російського впливу можуть бути набагато ближче, ніж ми собі уявляємо, а їхня риторика не завжди є прокремлівською, а навпаки – вельми шляхетною і патріотичною.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу