Львову знову потрібне магдебурзьке право, – експерт

19:00 1 жовтня 2015 р.

Кандидати у міські голови Львова не вираховують, скільки будуть коштувати їхні передвиборчі обіцянки.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час четвертих публічних дебатів на тему: «Хто з кандидатів у міські голови Львова збере найбільше коштів для самоврядної громади міста і як це зробить?», що відбулися у Львівському прес-клубі,  повідомив аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

- Вони часто говорять, що тут або тут можна закумулювати ресурси. А якщо зіставити з тими обіцянками, то насправді їм дуже важко буде вирішувати якісь поточні проблеми. Нереально залучити ті ресурси, які вони обіцяють. І дуже часто в обіцянках не враховується часовий фактор. Коли ми говоримо про залучення інвестицій чи запровадження реформ, які не зовсім є в компетенції міського голови, це може зайняти дуже багато часу і тут немає розуміння, що на це може піти не одна каденція, - робить висновок громадський активіст.

Натомість виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов вважає, що саме зараз, дякуючи децентралізації, для міських голів та територіальних громад настають майже золоті часи.

- Місто Львів – це одне з міст в Україні, яке мало магдербурзьке право. Це було ще в середні віки, коли король вирішив, що треба залишати повноваження і фінанси на місцях. Ніхто краще, ніж громадяни міст, не будуть знати як їх використати. Ота краса архітектури, яку ми бачимо у Львові – це результат магдебурзького права, - вважає експерт.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу