Львівський десантник повідомив, що захисників аеропорту Донецька оточено (відео)

00:30 17 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки журналіста Андрія Цаплієнка в інтернет-мережі «Facebook»

За словами доньки бійця 80-ї аеромобільної бригади Марії Гриник, її батько та його однополчани «сидять на клаптику території п’ятдесят на п’ятдесят метрів», «затиснуті в кільці» – «під ними бойовики, над ними бойовики, їм ніхто нічого не обіцяє і що найстрашніше: ніхто не хоче допомагати і ніхто не звертає уваги».


Відео: «112 Україна»

Журналіст Левко Стек зокрема повідомив ввечері 16 січня в публікації «Це ганьба військовому командуванню, – Бутусов про зміни в Донецькому аеропорту»:

Журналістам «Радіо Свобода» не вдалось зв’язатись з бійцями, які зараз тримають оборону в аеропорту, однак останню інформацію звідти ми отримали від родичів «кіборгів». Як розповіла донька бійця третього батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади (зі Львова. – «ЩЛ») Марія Гриник, її батько зараз – в оточенні. За ними залишається зовсім незначна територія в новому терміналі.

Поранених поки що не вдалось вивезти. Також є нестача боєприпасів. Однак, зброї складати ніхто не збирається. Силовики чекають на підмогу.

Донька військовослужбовця розповіла також: «Ще вчора ввечері вони контролювали одну десяту аеропорту. Сьогодні вони сидять на клаптику території п’ятдесят на п’ятдесят метрів. Вони сидять, затиснуті в кільці. Під ними бойовики, над ними бойовики. Їм ніхто нічого не обіцяє і що найстрашніше: ніхто не хоче допомагати і ніхто не звертає уваги». 

Про це повідомляється на сайті «Радіо Свобода». Відтак наведемо публікацію Левка Стека «Це ганьба військовому командуванню, – Бутусов про зміни в Донецькому аеропорту» повністю:

«Територія підконтрольна українським армійцям скорочується. У «кіборгів» понад десяток поранених. Ситуація в Донецькому аеропорту ускладнюється. У «кіборгів» у п’ятницю – нові жертви й поранені.

Бойовики під час однієї з атак застосували газ. За словами помічника міністра оборони Юрія Бірюкова, зараз у терміналах – чи не найжорсткіші бої.

У штабі АТО заявляють, що українські військові продовжують контролювати територію. Водночас, експерти вважають, що силовики опинились у важкому становищі через прорахунки командування.

У РНБО повідомили, що у п’ятницю впродовж дня бойовики не припиняють спроб вибити армійців із приміщення нового терміналу. Окрім танків, важкої артилерії та стрілецької зброї, почали застосовувати й газ.

У штабі АТО спершу не змогли пояснити, що саме за речовина була використана. Втім, пізніше помічник міністра оборони Юрій Бірюков пояснив, що це не була отрута, а лише димова завіса, яку бойовики використали, аби забрати з поля бою вбитих та поранених. І вона не несе загрози для життя силовиків.

Бірюков пояснив: «Димові  шашки з хлорпікрином – це сльозогінний газ, не бойова отруйна речовина. Ми витримали цей газ на Майдані впродовж трьох місяців».

Українська бронетехніка не може пробитись в аеропорт – Бутусов

Територія, яку проводжує контролювати українська сторона впродовж останніх днів, справді скоротилась. Про це «Радіо Свобода» розповів журналіст Юрій Бутусов, який постійно висвітлює події, що відбуваються в зоні АТО.

За його словами, під час перемир’я українська сторона втратила важливі позиції, які гарантували безпеку в аеропорту. Відтак, тепер українська бронетехніка не може пробитись до терміналів, а суперник – нвпаки, отримав можливість, практично, безперешкодно бити по позиціях «кіборгів». 

Винними в цьому Бутусов називає командування антитерористичної операції, яке знало, що сепаратисти готуються до атаки, однак не завадило їм зайняти вигідні позиції. Журналіст вважає: «Всі про це писали, кричали, але командування АТО просто собі дивилося. І зараз знову сидить і чекає, якого ж ще їм «пинка» дадуть у соціальних мережах. Це просто ганьба військовому командуванню, не більше того. Цим вони погіршили ситуацію дуже суттєво».

Родичі бійців повідомляють про оточення в аеропорту

Журналістам «Радіо Свобода» не вдалось зв’язатись з бійцями, які зараз тримають оборону в аеропорту, однак останню інформацію звідти ми отримали від родичів «кіборгів». Як розповіла дочка бійця третього батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади Марія Гриник, її батько зараз в оточенні.

За ними залишається зовсім незначна територія в новому терміналі. Поранених поки що не вдалось вивезти.

Також є нестача боєприпасів. Однак, зброї складати ніхто не збирається. Силовики чекають на підмогу.

Донька військовослужбовця розповіла таакож: «Ще вчора ввечері вони контролювали одну десяту аеропорту. Сьогодні вони сидять на клаптику території п’ятдесят на п’ятдесят метрів. Вони сидять, зажаті в кільці. Під ними бойовики, над ними бойовики. Їм ніхто нічого не обіцяє і що найстрашніше: ніхто не хоче допомагати і ніхто не звертає уваги».

За інформацією Юрія Бірюкова, в аеропорту вже двоє загиблих, ще одинадцять бійців зазнали поранень.

Про це повідомляється на сайті «Радіо Свобода».

Як інформував «Щоденний Львів», журналіст Петро Шуклінов передав у п’ятницю: «Бійці пишуть з аеропорту, що терміново потрібна підтримка»; захисник аеропорту Василь повідомив сьогодні: «У нас залишилися боєприпаси ще на один бій», згодом він додав: «Вже шквальний вогонь припинився, стало тихіше. Боїв немає. Чекали, що за пораненими приїде якась техніка, але сказали, що треба терпіти до ранку. Один боєць важко поранений, решта отримали поранення рук, ніг і контузії».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів