Львівський бронетанковий завод буде виготовляти БТРи для української армії

23:55 20 червня 2014 р.


Фото: Леся Межва / Gazeta.ua

А різноманітну військову техніку відремонтує для неї на 30 млн. грн.

Журналіст Леся Межва «Gazeta.ua» розповідає в сьогоднішній публікації «Львівський бронетанковий завод долучився до війни на Донбасі»: 

«Україна вперше за багато років зробила замовлення державному підприємству «Львівський бронетанковий завод». Через військові події у липні тут розпочнеться капітальний ремонт тягачів, двигунів, електростанцій, приладів спостереження, гусениць для української армії. Орієнтовні обсяги замовлення – 30 млн. грн. Тому підприємство швидше за все перейде на півтори-дві зміни роботи. Сьогодні тут 700 працівників», –розповіли «Gazeta.ua» на підприємстві.

«Останні роки ми обслуговували країни Азії та Африки. Робили для них ремонт 185 танків Т-72 у рік на суми приблизно 370 мільйонів гривень, – розповідає директор підприємства Олександр Остапець. – З цього і живемо. Виплачуємо соцпакет своїм працівникам, закупили найсучасніше цифрове обладнання для різки металу, виготовлення деталей. Зараз мусимо призупинити роботу на експорт, а зорієнтуватися на Збройні Сили України. Проте замовлення з-за кордону надходять і далі, останнє – з Нігерії. Тому паралельно сподіваємося обслуговувати і цей напрямок».

В Україні Т-72 з 2007 року знятий з озброєння. У наших військах – Т-64. Найсучасніший танк «Оплот» в Збройних Силах України є лише один. Україна виробляє їх в Харкові для Таїланду.

«Один такий танк коштує, як сім БТРів. Машина маломобільна, тому для України зараз менш потрібна. Коли воєнні дії ведуться у житлових масивах, нам більше потрібні бронетранспортери, а не гусенична техніка, – пояснює директор. – Тому плануємо робити і БТРи. Зразки закупили у Харківського конструкторського бюро імені Морзова».

Львівський бронетанковий завод вижив у той час, коли інші львівські заводи-гіганти зникли. Це за рахунок того, що підприємство військової галузі не можна приватизовувати та вдалося налагодити замовлення в африканських країнах, які ще не швидко зможуть перейти на сучаснішу техніку.

Цього року заводу виповнюється 70 років. Тут 50 га території, доглянуті насадження і газони, власні підсобні цехи для пошиття спецодягу, тренажерний зал, медична частина.

Завод переорієнтувався і на виготовлення броньованих пожежних машин з високою прохідністю. Постачає їх у Казахстан. Вони зроблені на основі Т-72 та Т-55».

dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу