Львівські журналісти констатують – в Україні розпочався терор (відео)

12:15 26 грудня 2013 р.


Фото: radiosvoboda.org

Представники ЗМІ вимагають від правоохоронців чесного розслідування й закликають усіх своїх колег солідаризуватися.

Більше ніж сто львівських журналістів зібралися вора ввечері на Майдані у Львові, щоб висловити позицію проти побиття громадської активістки, журналістки Тетяни Чорновол. «Людина у цій країні стала розмінною монетою. Хто захистить?», – ці слова стали головним гаслом акції.

Журналісти говорили біля сцени Євромайдану у Львові, а не на сцені. Бо працюють на львівському Майдані другий місяць серед людей. Вістка про побиття колеги шокувала їх.

Міністр має піти у відставку

Журналіст Микола Савєльєв каже, що нині немає журналістських організацій в Україні, які б захистили представників ЗМІ. Він вважає, що міністр Віталій Захарченко має піти у відставку.

«Сьогодні б’ють її, а завтра нас, а підстав можна знайти багато. Зараз кажуть, що це було ДТП. Під ДТП можна підвести будь-що, але бити людину навіть якщо це ДПТ?.. Це ж до чого треба довести, щоб родичі боялись міліції віддати відеореєстратор. Тому що всі розуміють, що міліція зітре запис. То що це за правоохоронні органи, це силові органи», – каже Микола Савєльєв.

Журналісти мають солідаризуватись

Реакція львівських журналістів на побиття колеги одностайна – таке не припустиме у країні посеред Європи, у ХХІ столітті, коли говорять про демократичні принципи, а б’ють людину. Журналіст Отар Довженко вважає, що всі випуски газет, ефіри новин потрібно присвятити темі побиття громадських активістів, зокрема і Тетяни Чорновол.

«Має бути якнайбільший розголос не лише тут, а якнайширший», – наголосив журналіст.

Львівські журналісти підтримали звернення руху «Стоп цензурі» і присвятять випуски новин і політичних програм, номери видань темі переслідування і репресіям проти активістів Євромайдану. Також вони вимагають від правоохоронних органів об’єктивного розслідування у справі побиття журналістки, назвати виконавців, замовників і причину.

Львівські журналісти закликали своїх колег по усій Україні солідаризуватись і підтримати Тетяну Чорновол. Бо нині професійна журналістика в Україні стає небезпечною і розпочався індивідуальний терор щодо активістів Майдану.

Про це інформує в четвер львівський кореспондент «Радіо Свобода» Галина Терещук.

Як повідомляв «ЩЛ», у Львові протестували більше ста журналістів, а сьогодні пікетують обласне управління МВС.


Відео: Дивись Інфо

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу