Львівська прокуратура оскаржила три рішення облради

20:40 27 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: lvivska.com

Зокрема – про утворення виконкому, про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу, й про звернення до держслужбовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців.

Усі вони були прийняті 25 січня на позачерговому пленарному засіданні XXVII сесії Львівської облради. Однак прес-служба обласної прокуратури стверджує в понеділок:

«Конституцією України, жодною нормою Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також іншими законами не надано повноважень органам місцевого самоврядування щодо визнання представницькими органів, які утворені не у відповідності до вимог чинного законодавства та надання рекомендацій іншим органам місцевого самоврядування щодо визнання таких органів, а також встановлення будь –яких обмежень військовим та правоохоронним органам.

Окрім того, чинним законодавством обласним радам не надано жодних повноважень щодо створення своїх виконавчих комітетів чи інших виконавчих органів. А тому, створення виконавчого комітету Львівської обласної ради, суперечить вимогам ст.ст. 6, 19 Конституції України та ст.ст. 5, 11, 43, 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Окрім цього відкликання Львівською обласною радою делегованих повноважень Львівській обласній державній адміністрації, суперечить ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає делегування таких на підставі закону. Відповідно до ст. 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах здійснюють місцеві державні адміністрації.

Із порушенням закону також прийнято рішення «Про звернення до держслужбовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців», оскільки виконання державними службовцями, суддями, працівниками правоохоронних органів та військовослужбовцями пропозицій обласної ради не відповідає вимогам чинного законодавства України, яке регламентує їх діяльність.

З огляду на викладене, прокуратурою області до Львівського окружного адміністративного суду заявлено адміністративні позови про визнання протиправними дій Львівської обласної ради щодо включення до порядку денного та голосування із вищевказаних питань. На даний час, судом винесено ухвали про заборону оприлюднення вказаних рішень до розгляду справи по суті. Таким чином, вони не набрали законної сили».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини