Львівська міськрада визнала неконституційними тарифи на комунальні послуги (+відео)

16:36 14 липня 2016 р.

  • 0


Фото: zik.ua

На сесії ЛМР прийняли в четверухвалу «Про неконституційність та несправедливість підняття величини тарифів на комунальні послуги для населення без підвищення розміру мінімальної заробітної плати та пенсії».

Про це повідомили сьогодні, 14 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли подробиці:

«За відповідну ухвалу з редакційними правками проголосувало 44 депутати. Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила:

«У першу чергу, хочу звернути увагу на дві речі. Перше. В Україні станом на сьогодні існує три прожиткових мінімуми. Перший, який встановлюється у Законі України, станом на сьогодні становить 1399 гривень і використовується для розрахунку розміру мінімальної заробітної плати та пенсії.

Другий прожитковий мінімум, так званий, реальний, визначає міністерство соціальної політики. Це сума, за яку може вижити працездатна людина. А фактичний прожитковий мінімум – це середній дохід працездатного населення в Україні, становить 2300 гривень. 

Він реально є меншим, ніж встановлений міністерством соціальної політики. На нашу думку, є несправедливим підняття тарифів без врегулювання підняття розміру мінімальної заробітної плати та пенсії. По суті цієї ухвали ми пропонуємо звернутись до усіх державних органів з вимогою призупинити дію постанови національного регулятора.

Щоб це рішення висловило позицію Львівської міської ради, текст ухвали повинен бути таким. Бо ми, як орган місцевого самоврядування, зобов’язані діяти в межа власних повноважень».

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий заявив:

«Цей проект є консолідовано підготовлений, він максимально захищає інтереси громади міста Львова. Якщо брати наше комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», то у нас заблоковані усі рахунки.

Що робить держава? Держава має зобов’язання надавати пільги і субсидії. Вчасно не виконує свої зобов’язання, кошти не поступають, в результаті наші комунальні підприємства невчасно розраховуються і держава на це нараховує пеню.

Держава не виконала свої зобов’язання, а крайніми робить комунальні підприємства. Така ситуація по всій Україні.

Ми можемо опинитись в ситуації, коли банально з початком опалювального сезону, тепло просто не буде подаватись в Україні. Це питання я також проговорював минулого тижня з прем’єр-міністром України.

Ситуація з тарифами є критична. Наше звернення є дуже гостре. У редакційній комісії ми повинні доопрацювати усі думки. Це має бути позиція громади міста Львова.

Для того, щоб уможливити гаряче водопостачання для мешканців Львова, ми виділяємо орієнтовно до 70 мільйонів гривень з бюджету. Держава проводить дуже незбалансовану політику. Ми однозначно будемо максимально допомагати тим людям, які є в біді. Але держава повинна повернутись лицем до людей.

Ми одні з перших в Україні почали впроваджувати муніципальні допомоги – і діти-сироти, і учасники військових дій, і інваліди першої та другої групи. Ми цю практику мали одні з перших в Україні і ми будемо її продовжувати. Але треба підходити персоніфіковано і допомагати тим, кому найважче».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:18 5 червня 2020 р.

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Одеса: «Яким є ставлення професійних журналістів до утворення органу спільного регулювання-громадської спілки та його функцій згідно із законопроєктами «Про медіа»? Чому журналісти-члени НСЖУ або НМПУ мали би захотіли вступити у таку нову спілку?».

Рубрика: Політика

10:19 5 червня 2020 р.

Профспілки у Львові звинувачують владу в порушенні Конституції і міжнародних угод

Сьогодні, 5 червня, об 11.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Знищення профспілок в Україні: законопроєкт №2681 ліквідує право працівника на захист від роботодавця і порушує Конституцію та зобов’язання України за міжнародними договорами".

Рубрика: Політика

Останні новини

З 9 червня перекриють рух транспорту на частині вул. Перфецького та вул. Боткіна

Львів гальмує вихід всієї області з карантину: ЛОДА звернулась до Кабміну

Карантин на Львівщині продовжили до 12 червня

"Муніципальна варта" Львова в робочий час за готівку охороняла приватні об'єкти

Мерія Львова погрожує демонтувати 300 чужих МАФів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу