Львівська міськрада визнала неконституційними тарифи на комунальні послуги (+відео)

16:36 14 липня 2016 р.


Фото: zik.ua

На сесії ЛМР прийняли в четверухвалу «Про неконституційність та несправедливість підняття величини тарифів на комунальні послуги для населення без підвищення розміру мінімальної заробітної плати та пенсії».

Про це повідомили сьогодні, 14 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли подробиці:

«За відповідну ухвалу з редакційними правками проголосувало 44 депутати. Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила:

«У першу чергу, хочу звернути увагу на дві речі. Перше. В Україні станом на сьогодні існує три прожиткових мінімуми. Перший, який встановлюється у Законі України, станом на сьогодні становить 1399 гривень і використовується для розрахунку розміру мінімальної заробітної плати та пенсії.

Другий прожитковий мінімум, так званий, реальний, визначає міністерство соціальної політики. Це сума, за яку може вижити працездатна людина. А фактичний прожитковий мінімум – це середній дохід працездатного населення в Україні, становить 2300 гривень. 

Він реально є меншим, ніж встановлений міністерством соціальної політики. На нашу думку, є несправедливим підняття тарифів без врегулювання підняття розміру мінімальної заробітної плати та пенсії. По суті цієї ухвали ми пропонуємо звернутись до усіх державних органів з вимогою призупинити дію постанови національного регулятора.

Щоб це рішення висловило позицію Львівської міської ради, текст ухвали повинен бути таким. Бо ми, як орган місцевого самоврядування, зобов’язані діяти в межа власних повноважень».

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий заявив:

«Цей проект є консолідовано підготовлений, він максимально захищає інтереси громади міста Львова. Якщо брати наше комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», то у нас заблоковані усі рахунки.

Що робить держава? Держава має зобов’язання надавати пільги і субсидії. Вчасно не виконує свої зобов’язання, кошти не поступають, в результаті наші комунальні підприємства невчасно розраховуються і держава на це нараховує пеню.

Держава не виконала свої зобов’язання, а крайніми робить комунальні підприємства. Така ситуація по всій Україні.

Ми можемо опинитись в ситуації, коли банально з початком опалювального сезону, тепло просто не буде подаватись в Україні. Це питання я також проговорював минулого тижня з прем’єр-міністром України.

Ситуація з тарифами є критична. Наше звернення є дуже гостре. У редакційній комісії ми повинні доопрацювати усі думки. Це має бути позиція громади міста Львова.

Для того, щоб уможливити гаряче водопостачання для мешканців Львова, ми виділяємо орієнтовно до 70 мільйонів гривень з бюджету. Держава проводить дуже незбалансовану політику. Ми однозначно будемо максимально допомагати тим людям, які є в біді. Але держава повинна повернутись лицем до людей.

Ми одні з перших в Україні почали впроваджувати муніципальні допомоги – і діти-сироти, і учасники військових дій, і інваліди першої та другої групи. Ми цю практику мали одні з перших в Україні і ми будемо її продовжувати. Але треба підходити персоніфіковано і допомагати тим, кому найважче».

dailylviv.com

До теми

17:45 28 лютого 2021 р.

Американські солдати у Львові вшанували пам’ять українських героїв, які загинули на Донбасі

У Львові на полі почесних поховань №76 Личаківського кладовища відбувся молебень у пам’ять за загиблими героями в російсько-українській війні.

Рубрика: Політика

14:35 28 лютого 2021 р.

Для українців з березня статують два нових безвізи

Для громадян України з березня набувають чинності дві нових безвізових угоди. Так, українці зможуть без віз відвідати Гренаду і нідерландські острови Аруба, Кюрасао, Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба.

Рубрика: Політика

19:16 27 лютого 2021 р.

Україною не можуть керувати громадяни Російської Федерації, як це було при Януковичу, - РНБО

РНБО доручило Кабміну розробити законопроєкт про подвійне громадянство, Метою законопроєкту має стати недопущення громадян інших країн до управління державою.

Рубрика: Політика

16:37 27 лютого 2021 р.

Добкін зізнався, що Янукович і Клюєв платили Тягнибоку і "Свободі", - приклад чорного піару на сайтах

На відміну від газет, що наприкінці січня у восьми регіонах України просували переважно позитивний контент, сайти розміщували і негативну політичну «джинсу».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу