Львівщина проголосує за найбільшого націонал-демократа, – політолог

12:03 7 січня 2019 р.

У виборчій президентській кампанії 2019 року у Львівській області не буде нічого нового – переважна більшість виборців поведуть себе традиційно і голосуватимуть за того кандидата, який найвиразніше представлятиме національно-демократичну позицію.

Про це під час засідання громадського прес-центру “Вибори-2019” на тему “Особливості старту виборчої президентської кампанії на Львівщині” розповів кандидат історичних наук, політолог Ігор Марков. 

- Львівщина не буде регіоном, який впливатиме на ідеологічний характер виборчої кампанії, - сказав Ігор Марков. - Зі Львівщини не будуть йти ключові месиджі і ключові фактор впливу на підтримку кандидатів у Президенти. Львівщина буде регіоном-резервуаром, регіоном-базою підтримки тих кандидатів, які репрезентують національно-демократичні сили, сповідують національно-демократичну позицію - залежно від того, як буде розгортатися виборча кампанія. Отож, як визначиться головне протистояння між головними кандидатами у ході виборчих перегонів, відповідно так само буде визначатися позиція Львівщини. 

Свій прогноз Ігор Марков аргументував тим, що Львівщина, яка завжди була чинником і національно-демократичних сил, і національно-демократичної ідеології, у час, коли ця ідеологія стає домінуючою і переважає в країні, стає по суті опорою для національно-демократичних кандидатів, а не головним рекрутувальником сил на їхню підтримку. 

На думку політолога, якихось ключових факторів впливу на виборчу кампанію Львівщина не буде мати, якщо лише не виявиться якась несподіванка щодо головних кандидатів, які змагатимуться за президентське крісло.

- Львівщина поведе себе традиційно у цій виборчій кампанії. Вона буде голосувати за того кандидата, який займе національно-демократичну позицію. Нічого нового у цій виборчій кампанії не буде, - переконаний Ігор Марков. 

Крім того, він вважає, що Львівщина також буде полігоном для розгортання ефективних передвиборчих технологій. 

Щодо особливого місця і ваги посади Президента в політичній системі України Ігор Марков сказав так:

- Дотепер у політичній системі України, а особливо у політичних відносинах українського суспільства Президент є ключовою посадою і ключовим інститутом державної влади. Як би про це не говорили. Ми полюбляємо заглядати в Конституцію напередодні виборчої кампанії, щоби сказати: от ми оберемо Президента, але Президент насправді не ключова фігура, бо за Конституцією ми є парламентсько-президентською республікою. Але коли вибори закінчуються і коли відбуваються політичні відносини, неспокійне життя суспільства, тоді ми бачимо, що Президент є фігурою, яка найчастіше згадується у різних медіа дискурсах. Жоден інститут державної влади не має такої частоти згадувань у засобах масової інформації, як Президент. Президент в Україні вважається ключовою фігурою, від якої залежить прийняття рішень. 

Кожен Президент в історії України намагався переформатувати під себе парламентську більшість, нагадав Ігор Марков. Інша справа, зауважує він, що Україна не має розвинутої політичної еліти, яка бере на себе відповідальність за розвиток суспільства, і ця вторинність, на жаль, притаманна і президентам. 

- Тому у вирішальні хвилини історії, вирішальні моменти, згадаймо час після ГКЧП 1991 року, час Помаранчевої революції і найдраматичніші моменти Революції гідності, цю країну рятували не Президенти. Цю країну, її політичне буття, рятував парламент, - наголосив Ігор Марков. - Але це відбувалося в критичні хвилини історії. А що стосується щоденного порядку денного відносин в українському суспільстві, то Президент, попри ті повноваження, які виписані йому Конституцією, залишається ключовою фігурою. Зокрема, всі бізнес-інтереси і бізнес-відносини так чи інакше контролюються Президентом, ідуть через зв'язки президентські.


Відео: Львівський прес-клуб.

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу