Львівщина й Луганщина уклали угоду про співпрацю (оновлено)

17:15 29 липня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

У п’ятницю, 29 липня, керівництво Львівської обласної ради, облдержадміністрації та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації підписали угоду проторгово-економічне, науково-технічне і культурнеспівробітництво.

Про це повідомили сьогодні, 29 липня, в прес-службі Львівської обласної ради, де також розповіли подробиці:

«Ця угода передбачає співпрацю між областями щодо соціально-економічного та регіонального розвитку, соціального захисту, культурних обмінів, сприяння організації відпочинку й оздоровлення дітей і молоді, зокрема дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб Луганської області, а також сторони обмінюватимутьсядосвідом з децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. Перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, зазначила: «Така співпраця між регіонами є дуже важлива і корисна. Львівщина, зі свого боку, запропонувала організувати відпочинок та оздоровлення дітей із Луганської області, а також всебічно сприяти молодіжним, студентським та культурним обмінам, туризму та встановленню партнерських зв’язків між закладами освіти, охорони здоров’я та культури».

Своєю чергою, голова Луганської облдержадміністрації-керівник військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз сказав: «Користуючись нагодою, хочу подякувати всій громаді Львівщини за Ваш неоціненний вклад у захисті та відновленні української Луганщини. Тривалий час наша область була штучно відмежована від Центральної і Західної України – в політичному, культурному інформаційному плані. Кожен подібний проект – це крок до об’єднання країни, подолання штучних перешкод. Нинішній візит луганської делегації на Львівщину – це також досвід: успішних проектів, ефективного міжнародного співробітництва, вирішення проблем на рівні громад. Саме той досвід, що так потрібен Луганщині».

Окрім того, учасникам заходу презентували проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» та представили позитивні приклади децентралізації в Україні та щодо розвитку сільських територій. В межах візиту на Львівщину численна делегація понад 50 чоловік з Луганщини, а це міські та сільські голови, представники місцевих районних рад та адміністрацій, планують обмінятися досвідом щодо децентралізації в Україні та розвитку сільських територій.

Відтак у сесійній залі було презентовано проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості». Опісля гості зі Сходу оглянуть ремонт доріг на відтинку Львів-Самбір-Ужгород на ділянках Самбір-Турка та Турка-Ужгород, а також ознайомляться з практичним досвідом створення ОТГ.

З 25 липня цього року стартував всеукраїнський проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості». Захід ініційований головою Луганської обласної державної адміністрації Юрієм Гарбузом та підтриманий Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Учасниками проекту є сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, мери міст, керівництво облдержадміністрації Луганської області, які впродовж тижневої поїздки відвідають Полтавську, Вінницьку, Тернопільську, Львівську та Закарпатську області України».

Натомість у  прес-службі Львівської обласної державної адміністрації розповіли:

«Сьогодні, 29 липня, у рамках реалізації всеукраїнського проекту «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» делегація із Луганщини, на чолі з головою обласної військово-цивільної адміністрації,  зустрілася із керівництвом Львівської області та представниками органів місцевого самоврядування. Раніше вони уже відвідали Полтавську, Вінницьку та Тернопільську області, а сьогодні завітали на Львівщину, попереду в них – Закарпаття.

Привітав гостей на теренах нашої області перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Зокрема, він відзначив: «Такі візити дуже єднають та гуртують українські регіони. Сьогодні наші хлопці стоять пліч-о-пліч, боронячи кордони нашої держави. Українці об’єдналася не залежно від того, якою мовою спілкуються і з якої області приїхали, бо вони єдині! Так само і ми сьогодні об’єдналися, щоб продемонструвати, що ми одна єдина країна, ми разом творимо історію нашої держави, ми є і будемо успішними».

Своєю чергою, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз наголосив: «Українців робить єдиними одна спільна мета – щаслива Україна. Не важливо якою мовою ми розмовляємо, найважливіше те, що у нас в серці – Україна».

Під час зустрічі представники обох регіонів підписали Угоду про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією. Цей документ стане основою подальшої плідної співпраці. 

Зокрема, угода передбачає широкий спектр діяльності: в усіх галузях господарства, освіті, медицині, культурі, спорті, військовій стратегії і, насамперед, у поширенні успішного досвіду об’єднаних територіальних громад. Оскільки на Львівщині вже створено 16 таких громад, а ще більше двадцяти ініціювали процес об’єднання.

Ростислав Замлинський підсумував: «Підписаний сьогодні документ – це дорожня карта для наших двох областей, за допомогою якого ми разом будемо досягати результатів у розбудові країни».

Першим кроком у реалізації Угоди буде приїзд дітей із Луганщини на відпочинок у Львівську область. Юрій Гарбуз також запропонував у рамках співпраці обмін між регіонами державними службовцями різних категорій на місячний термін, щоб відчути філософію управління один одного.

Очільник Луганської адміністрації також поділився із присутніми цікавим фактом: «З початку війни десять хлопців з Львівщини одружилися на дівчатах з Луганщини. У цих сім’ях народилося вже п’ятеро діточок».

Він також вручив хліб із Луганщини батькам львівських військовослужбовців 80-ї десантно-штурмової бригади Романа Дунайського та Олександра Дьоміна, як вдячність за службу. Бійців було нагороджено почесною відзнакою Луганської військово-цивільної адміністрації за розвиток регіону. Таку ж відзнаку отримав і голова Львівської ОДА Олег Синютка. Зазначимо, що у рамках сьогоднішнього візиту гості оглянуть ремонт автодороги Львів-Самбір-Ужгород, як приклад комплексного і якісного підходу до розвитку інфраструктури області».

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу