Львів і Чернігів запропонують методи захисту медійного простору від РФ

11:24 12 травня 2020 р.

  • 3

Сьогодні, 12 травня, у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Чернігів: “Які зміни-доповнення необхідно внести у законопроєкти "Про медіа" (№2693 і №2693-1) для захисту медійного простору України від держави-агресора Російської Федерації?”.

Промовці у Львові:

  • Владислав Волошин, військовий журналіст, екс-речник Генерального штабу ЗСУ, полковник запасу;
  • Віталій Крутяков, креативний продюсер телеканалу “НТА”, ведучий проєкту “Говорить великий Львів”;
  • Влад Якушев, журналіст, письменник, учасник АТО 2015-2016 рр.

 Промовці в Чернігові:

  • Андрій Кужель, журналіст, громадський діяч;
  • Олександр Назаренко, голова Чернігівської обласної організації НСЖУ, голова Асоціації регіональних ЗМІ, директор-головний редактор газети «Наше слово» (м.Мена);
  • Іван Петрикей, медіаюрист;
  • Владислав Савенок, голова чернігівського осередку незалежної медіа-профспілки України, журналіст сайту «Свобода ФМ».

Організатори запрошують усіх журналістів і медіаюристів, які мають конкретні пропозиції щодо оновлення медійного законодавства в Україні, подати їх Львівському пресклубу і Чернігівському медіацентру “Моє місто” двома способами:
- інтерактивно – написати свої пропозиції у коментарях до відеотрансляцій у Фейсбуці – https://www.facebook.com/pressclublviv/  або в YouTube https://www.youtube.com/user/pressclublviv;
електронною поштою – надіслати зауваження на адресу  pressclub@pressclub.lviv.ua або my-city@media-center.net.ua;

Усі пропозиції  – усні чи письмові, аудіовізуальні чи друковані – Львівський пресклуб систематизує, належно оформить і передасть авторам законопроєктів із публічним повідомленням-позначкою про вручення.

Довідка
Львівський пресклуб організовує десять відеомостів із пресклубами у Харкові, Дніпрі, Сумах, Ужгороді,Тернополі та Кропивницькому та провідними медіа-організаціями в Одесі, Чернігові, Краматорську і Маріуполі. Відеомости відбуваються в форматі одногодинних онлайн-дискусій за участю місцевих медіаекспертів. Учасники нададуть свої відгуки і рекомендації щодо проєктів законів про медіа. Львівський пресклуб збере пропозиції регіональних експертів та підготує рекомендації для парламентського комітету з гуманітарної та інформаційної політики.

Проєкт відбувається за підтримки «Медійної програми в Україні» МГО Internews, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Відео:

dailylviv.com

Коментарі(3)

Тінь

15:43 12 травня 2020 р.

Відповісти

Будь-які обмеження заважають свободі та вільному вибору людини - проте відсутність обмежень призводить до анархії та засилля злочинності і наслідком буде безвладдя та хаос у суспільстві. Отже - метою є пошук консенсусу між владою та громадянським суспільством та постійне балансування на такому консенсусі але так є у мирний час життя в цивілізованій правовій демократичній державі. Проте у небезпечний час, до прикладу - коли проводяться радикальні реформи чи війна чи пандемія чи неврожай чи землетрус тощо влада має більшу відповідальність за державу та громадян і тому повинна отримати надзвичайні повноваження відповідно до загрози. Досі не можу второпати - чому у прифронтовій зоні на відстані 50-100 км на Донбасі не введено якийсь особливий чи надзвичайний стан ??? Щодо мене особисто - то будь-які обмеження російських ЗМІ зайві бо я сприймаю їх як цирк в якому будь-яка інформація є пропагандою. Там навіть фактам не можна довіряти через неповноту чи різні маніпуляції ... Мене більше турбує подача інформації українськими ЗМІ - частина з яких є відверто антиукраїнськими та проросійськими як от телеканали "Інтер-ZIK-NewsOne-112Україна" та багато друкованих (електронних) видань. Особисто я намагаюся ігнорувати українські видання лише російською мовою з відсутністю версії державною українською мовою - проте мене дуже непокоїть їх наявність в Україні адже чи будуть законослухняними громадянами ті люди які там працюють і які ними послуговуються як читачі та глядачі з огляду на сумний досвід сепаратистів Криму-Донбасу ?

Тінь

03:22 13 травня 2020 р.

Відповісти

Питання риторичне ... Адже в мене з тими людьми різний світогляд і ми будуємо різні України. Я розбудовую Україну Незалежну Демократичну Правову і в складі Европейского Союзу і в НАТО. Ті люди розбудовують Україну як Малоросію Позаблокову Нейтральну у складі ЄвроАзійського Тайожного Союзу під управлінням Москви з дорожньою картою на Союзну державу з Росією і з часом на Малоросійську Губернію Російської Федерації. Позаблокові Австрія, Швеція, Ірландія та Швейцарія не можуть бути прикладом для України - вони не мають спільних кордонів з Росією. А позаблокова Фінляндія зі своїми фінсько-російським кордоном та царсько-російським минулим якраз і є доказом зворотнього - загальновідомо що КДБ СРСР керувало Фінляндією та використовувало Гельсінкі в міжнародній політиці для просування соціалістично-комуністичних інтересів Радянського Союзу. Усі такі ЗМІ в Україні та їх працівники і прихильники зухвало тиснуть мені на мозок навіть російською мовою у публічному просторі аби після таких провокацій заявляти що я відмовляюся їх вислухати і зрозуміти чи хоча б шукати якийсь компроміс ... Водночас вони добре володіють державною українською коли необхідно заповнити папери на закордонний паспорт тощо ... Та ж Росія дає приклад захисту та підтримки державної російської мови на території країни - то чому в Україні має бути інакше щодо державної української ? Та ж Росія дає приклад боротьби з сепаратизмом на території країни - суворо й жорстко буквально розчавлено сепаратистські рухи за Незалежну Інгерманландію у Петербурзі та за Незалежний Кенігсберг (Калінінградська Область). То чому в Україні має бути інакше щодо усіх проросійських та інших рухів ? Та ж Росія дає приклад дотримання прав національних або етнічних і мовних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин - то чому в Україні має бути інакше щодо усіх російськомовних меншин ? Та ж Росія дає приклад Української національно-культурної автономії на території Російської Федерації - де за повної відсутності навіть натяку на територіальну автономію використання української зведено майже лише у піснях для створення декоративної пропагандистської картинки. То чому в Україні має бути інакшою національно-культурна російська автономія ??? ... ... ... ( Звісно ж - Автономна Республіка Крим в Україні має бути з територіальною ознакою та з розширеними правами для кримських татар ... )

666

12:06 12 травня 2020 р.

Відповісти

... державні витрати на "захист" підуть в кишені "захисників" ... бізнес і нічого крім ... Слава Україні ! ...

До теми

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика

Останні новини

Стокілометрова дорога з'єднає Івано-Франківську, Львівську та Закарпатську області

23 тисяч кроків за зайцем замість 21 дня без сну: результат бджоловжалювання

Карантин на Львівщині продовжили до 1 червня

Львівська область на першому місці серед боржників зарплати медикам, - дослідження YouControl

Уже 51 смерть від COVID-19 на Львівщині

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу