«Кримський сценарій» на Сході України не пройде, – експерт (відео)

21:00 11 квітня 2014 р.


Фото: dyvys.in

Такого висновку дійшов керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук, який пояснює: «Критичний момент для вторгнення Путін упустив ще в березні».

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук розповів сьогодні, 11 квітня, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі про скупчення російських військ на українському кордоні, найбільш ймовірний сценарій подальших дій Путіна і головну загрозу цілісності України на сьогоднішній день – рух сепаратистів на Сході України:

«Згідно оперативних даних групи «Інформаційний опір», за останню добу з Криму виведено близько 2 тисяч російських військовослужбовців. Основна частина з них – підрозділи російського спецназу й повітряно-десантні війська.

Станом на ранок 11 квітня в Криму залишається близько 20 тисяч російських військовослужбовців. Одночасно з цим спостерігається серйозна активність в районі Керченської протоки і в Новоросійську – там зосереджено близько 50 танкерів з нафтопродуктами.

Широко відомо, що паливо в Криму закінчується. Однак версія про надсилання нафтопродуктів для наступальних дії – малоймовірна.

Кремль не розглядає Крим як плацдарм для повномасштабного наступу. Неможливий на даний момент також і «кримський варіант» на Сході, оскільки є величезна різниця між ситуацією на початку березня в Криму та сьогоднішньою в Донецьку, Луганську та Харкові.

У Криму події розгортались на фоні повної дезорганізації влади і деморалізації правоохоронців і військ. Вони не підтримували Майдан, на відміну від Заходу України, і не розуміли, наскільки легітимною є нова влада в Києві.

Тому в Криму спрацював фактор раптовості. На Сході «точкою кипіння» і вдалим моментом для Путіна по вторгненню на Схід був період з 17 по 21 березня, однак він цей шанс упустив.

Набагато більшу небезпеку на сьогоднішній день несе сепаратистський рух на Сході України. В планах Путіна – створити таку критичну ситуацію в Донецьку, Луганську, Харкові, коли на місцевому рівні сепаратисти захоплюють будівлі місцевих органів управління, проголошують республіку і просять російські війська про захист та проведення референдуму.

Однак поки що йому це не вдається, а правоохоронні органи нарешті перехопили ініціативу і потроху відновлюють контроль на Сході. Я на 90 % впевнений – якщо й буде вторгнення, то воно не матиме формат повноцінної військової операції, це може бути інфільтрація окремих російських підрозділів у вигляді «зелених чоловічків» для посилення рядів сепаратистів.

За нашими даними, вчора в Кремлі було прийнято рішення не розглядати варіант вторгнення до тих пір, поки сепаратисти не досягнуть «успіху» в згаданих вище регіонах. Також нам відомо, що для розробки сценарію була активізована мережа ФСБ й ГРУ (головне розвідувальне управління), яка в даний момент працює по лідерам сепаратистів, передаючи їм чіткі вказівки до подальших дій.

Їх завдання – організувати масовий резонанс за рахунок місцевих жителів, виводити їх на вулиці, створювати масовку. Саме тому сьогодні важливо контролювати активність сепаратистів і, судячи з останніх операцій українських спецслужб, нам це вдається.

Масовий саботаж співробітників місцевих відділень міліції – ще один критичний момент. Окремі міліціонери відмовляються виконувати свою роботу із затримання правопорушників і захисту місцевих громадян. Однак поступово це питання вирішується шляхом заміни цих людей на патріотично налаштованих службовців.

Завдяки економічним і військовим санкціям щодо Росії з боку США і ЄС, одноголосної підтримки України в ООН, ПАРЕ, ОБСЄ, зараз ситуація для нас набагато сприятливіша, аніж під час вторгнення в Криму. Ми не знаємо, до якої межі піде Путін, проте ми добре бачимо, що в Кремлі немає чіткого плану.

Сценарій весь час коригується, відчувається почерк ГРУ і ФСБ. Але в даний момент час грає на нас: стягнуті до кордону війська поступово втрачають моральний і бойовий дух, сепаратистський «шабаш» на Сході більш-менш контрольований СБУ, тієї масової підтримки ідеї федералізації на Півдні материкової України, на яку він чекав, на щастя немає. Все говорить про те, що свій «вдалий» момент для відкритого військового вторгнення в Україну Путін упустив.


Відео: Ukraine Crisis Media Center

dailylviv.com

До теми

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

22:52 30 листопада 2021 р.

Стахів завтра вийде з СІЗО і відмовляється від психіатричної експертизи на Кульпарківській, 95

Галицький районний суд скерував Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Рубрика: Політика

13:21 30 листопада 2021 р.

Пластуни збирають кошти на ремонт другого поверху будівлі у Винниках - центру Петра Франка

Пластуни закликають приєднуватися до Всеукраїнського дня добрих справ і підтримати ремонт другого поверху у вишкільному центрі Пласту у Винниках.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу