Контроль на кордоні Польщі з іншими країнами ЄС: повідомили подробиці

19:44 29 вересня 2023 р.

Фото до новини

Міністри внутрішніх справ Польщі та Німеччини Маріуш Камінський і Ненсі Фезер обговорили у четвер ситуацію на польсько-німецькому кордоні.

«Повідомлення ЗМІ про нібито відновлення постійного контролю на внутрішньому шенгенському кордоні між Польщею та Німеччиною не відповідають дійсності», – написав Камінський після зустрічі.

Очільник польського МВС зазначив, що під час телефонної розмови разом з Ненсі Фезер обговорили ситуацію на польсько-німецькому кордоні та посилення міграційного тиску на балканському напрямку.

“Наголошую, що повідомлення ЗМІ про нібито відновлення постійного контролю на внутрішньому шенгенському кордоні між Польщею та Німеччиною не відповідають дійсності. Німецька сторона лише вирішила посилити інтенсивність службової діяльності на своєму боці кордону з Польщею. Це не являють собою відновлення контролю відповідно до чинних шенгенських правил», – зазначив глава МВС Польщі.

Міністр також нагадав, що через посилення міграційного тиску вздовж так званого Балканського шляху польський уряд вирішив активізувати діяльність служб на кордонах зі Словаччиною та Чехією. Це передбачає спеціальну перевірку автобусів та інших транспортних засобів, які можуть перевозити мігрантів.

Камінський повідомив, що в результаті цих дій тільки в середу спецслужбами затримано близько 150 нелегальних мігрантів з Близького Сходу і Африки, які намагалися потрапити до Німеччини. Люди, причетні до перевезення нелегалів, в більшості мають німецькі короткострокові та довгострокові дозволи на проживання (візи або право на проживання).

“Ми домовилися, що польські та німецькі служби тісніше співпрацюватимуть у боротьбі з нелегальною міграцією. Для цього буде створена спеціальна оперативна група (так звана робоча група), яка складатиметься з офіцерів з Польщі, Чехії та Німеччини”, – проінформував Камінський.

Контроль може бути відновлено вже цього тижня.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів