Контакти парторганізацій, які балотуються на Львівщині, знайти важко, – активіст

15:08 20 жовтня 2015 р.

Загалом сім політичних партій, які балотуються до місцевих рад на Львівщині підписали меморандум, яким погоджуються виконувати антикорупційне законодавство. Ще одна погодилася на словах.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Які партії Львівщини робитимуть ради прозорішими, а хто – відмовився це зробити? Оприлюднення результатів всеукраїнської громадської кампанії «Прозорі ради» у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор проекту «Прозорі ради» на Львівщині Іван Спринь.

- «Самопоміч», «УКРОП», «Сила Людей», «Демократичний Альянс», «Народний Контроль», «Воля» та «Українська галицька партія» погодилися на Львівщині підтримати зміни. Натомість такі партії як «БПП-Солідарність», «Батьківщина», «Радикальна партія» та ряд інших популярних партій відмовилися або проінгорували підписання меморандуму про запровадження у місцевих радах 21 антикорупційної норми, більшість з яких були саботовані депутатами попередніх скликань, - каже він.

За його словами, знайти контактні дані партійних організацій, які балотуються на Львівщині було важко.

- Контакти партій ми брали з відкритих джерел, деякі сайти партій мають некоректні контактні дані. Це свідчить про те, що звичайному пересічному громадянинові буде дуже звернутися до них, - вже відмічає порушення антикорупційного законодавства активіст.
Дані партій довелося брати у колег.

- Ми звернулися до руху «Чесно», щоби вони нам надали усі координати всіх партій, які балотуються на виборах на Львівщині, і два тижні тому почали телефонувати до керівників і представників партій та надсилати їм на пошту текст меморандуму. Якщо би у меморандумі були пункти, з якими не згідні партії, вони могли би їх вилучити і підписати в тому вигляді. який їм вигідний, - каже він.

При тому додав, що буквально за 10 хвилин перед прес-конференцією йому  зателефонували з «Нашого краю» і сказали, що готові підписати.

- Далі ми меморандум передаємо до Києва, де він буде зберігатися. Після виборів проведемо моніторинг виконання меморандуму. І там, де ради не будуть дотримуватися законодавства, ми їм будемо нагадувати, що вони зобов’язалися це зробити, - каже Іван Спринь.
І додає, що всі політичні сили, які мають бажання підписати його до виборів, можуть це зробити.

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу