Конституція України систематично потребуватиме модернізації, – юристи | Новини Львова

Конституція України систематично потребуватиме модернізації, – юристи

16:40 9 жовтня 2015 р.

  • 0

У новій редакції Конституції України треба позбутися пануючої у світі партійної монополії на організацію влади.

Таку пропозицію висловив сьогодні, 9 жовтня, під час засідання круглого столу на тему: «Реформа судоустрою: що буде зі спеціалізованими і вищими судами, як обиратимуть та призначатимуть суддів. Презентація авторського проекту Конституції України» доктор юридичних наук, професор, президент Асоціації українських правників Василь Костицький.

- Усюди у світі вважається, що не можна все джерело формування влади віддавати політичним партіям. Тому пропонується, щоби атестаційні та контрольні гілки влади формувалися через громадські організації і, таким чином, народ отримує ще один канал доступу до влади, - каже він.

За словами Василя Костицького, він пропонує проект Конституції, в основі якого лежить теолого-соціологічна теорія права, в основі якого – розуміння права як феномену, що має бінарну структуру, моральні аперативи якої дарував Всевишній людині. А навколо нього – суспільство і держава. Бо держава не має монополії на творення права.

- Основна умова конституційної реформи – підтримка українського народу. Ми бачимо, що влада, проводячи конституційну реформу, намагається заручитися також підтримкою. Друга теза – забезпечення верховенства права, прав і свобод людини. Адже ми будуємо ліберальну модель держави, для якої ці два принципи є визначальними. Третє – в основі Конституції – усвідомлення відповідальності перед Богом і українським народом, - каже він.

Також Василь Костицький вважає, що як перехідні положення до Конституції треба запровадити – завдання держави і органів державної влади та місцевого самоврядування: забезпечення прав і свобод людини, національної безпеки, відновлення миру і територіальної цілісності України.

- Для того, щоби забезпечити представництво України в законодавчому органі, парламенті, незалежно від території і кількості населення, і в такий спосіб гарантувати стабільність, пропонується двопалатний парламент, - наголошує юрист.

На думку доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Павла Гураля, Конституція України – це дуже складний проект.

- Зрозуміло, що Конституція, яка була прийнята в 1996 році, це не був найбільш справедливий, гуманний закон. Це був компроміс між тими силами, які були на той час в парламенті. І Конституція буде вимагати постійної модернізації. Бо наша Конституція, не така, як американська, яка регулює досить вузьке коло питань. Наша регулює досить широку сферу суспільних відносин. І тому вона буде вимагати, що її час від часу треба модернізувати, - каже він.

З ним погоджується доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Ігор Заяць.

- Коли ми згадуємо американську конституцію, то ставимо собі питання: «А чому вони не міняють так швидко ту Конституцію?». Відповідь дуже проста: вона переписана за рішеннями суду. Судді творять право. Вони наповнюють новим бачення положення Конституції, - каже він.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:25 10 липня 2020 р.

У Польщі розпочинають навчання американської армії: зі США перекинуть бронетанковий підрозділ

Навчання «Emergency Deployment Readiness Exercise», що відбуватимуться під командуванням Міністерства оборони США, покликані перевірити готовність американського війська до швидкої передислокації через Атлантику у рамках союзницької допомоги європейським країнам

Рубрика: Політика

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Яворівському районі в ДТП постраждав мотоцикліст

На Львівщині гастролерка обікрала будинок

Грози зі шквальним вітром і градом у Львівській області

У Львівській області за добу виявлено 119 інфікованих коронавірусом

З 1 вересня лікарям збільшать зарплату на 3,5 тисячі гривень

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу