Конституція України систематично потребуватиме модернізації, – юристи

16:40 9 жовтня 2015 р.

У новій редакції Конституції України треба позбутися пануючої у світі партійної монополії на організацію влади.

Таку пропозицію висловив сьогодні, 9 жовтня, під час засідання круглого столу на тему: «Реформа судоустрою: що буде зі спеціалізованими і вищими судами, як обиратимуть та призначатимуть суддів. Презентація авторського проекту Конституції України» доктор юридичних наук, професор, президент Асоціації українських правників Василь Костицький.

- Усюди у світі вважається, що не можна все джерело формування влади віддавати політичним партіям. Тому пропонується, щоби атестаційні та контрольні гілки влади формувалися через громадські організації і, таким чином, народ отримує ще один канал доступу до влади, - каже він.

За словами Василя Костицького, він пропонує проект Конституції, в основі якого лежить теолого-соціологічна теорія права, в основі якого – розуміння права як феномену, що має бінарну структуру, моральні аперативи якої дарував Всевишній людині. А навколо нього – суспільство і держава. Бо держава не має монополії на творення права.

- Основна умова конституційної реформи – підтримка українського народу. Ми бачимо, що влада, проводячи конституційну реформу, намагається заручитися також підтримкою. Друга теза – забезпечення верховенства права, прав і свобод людини. Адже ми будуємо ліберальну модель держави, для якої ці два принципи є визначальними. Третє – в основі Конституції – усвідомлення відповідальності перед Богом і українським народом, - каже він.

Також Василь Костицький вважає, що як перехідні положення до Конституції треба запровадити – завдання держави і органів державної влади та місцевого самоврядування: забезпечення прав і свобод людини, національної безпеки, відновлення миру і територіальної цілісності України.

- Для того, щоби забезпечити представництво України в законодавчому органі, парламенті, незалежно від території і кількості населення, і в такий спосіб гарантувати стабільність, пропонується двопалатний парламент, - наголошує юрист.

На думку доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Павла Гураля, Конституція України – це дуже складний проект.

- Зрозуміло, що Конституція, яка була прийнята в 1996 році, це не був найбільш справедливий, гуманний закон. Це був компроміс між тими силами, які були на той час в парламенті. І Конституція буде вимагати постійної модернізації. Бо наша Конституція, не така, як американська, яка регулює досить вузьке коло питань. Наша регулює досить широку сферу суспільних відносин. І тому вона буде вимагати, що її час від часу треба модернізувати, - каже він.

З ним погоджується доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Ігор Заяць.

- Коли ми згадуємо американську конституцію, то ставимо собі питання: «А чому вони не міняють так швидко ту Конституцію?». Відповідь дуже проста: вона переписана за рішеннями суду. Судді творять право. Вони наповнюють новим бачення положення Конституції, - каже він.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:23 26 лютого 2021 р.

У Львові підняли прапор кримських татарів

26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Цьогоріч відзначається 7 річниця від проведення мітингу кримських татарів та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Рубрика: Політика

20:06 25 лютого 2021 р.

"Свобода" вмиває руки від гендиректора НТА і Вголосу через його співпрацю з Тарасом Козаком

Колектив телеканалу НТА - також засуджує дії Романа Любицького з продажу телеканалу "Перший незалежний". Менеджер каже, що купівля-продаж відбулися без його участі.

Рубрика: Політика

13:16 25 лютого 2021 р.

Один нардеп-мажоритарник, обраний у Львівській області, проігнорував міжфракційне об'єднання "Львівщина"

Станом на кінець лютого 2021 року, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах Львівської області, входять до складу рівно половини від усіх існуючих міжфракційних об'єднань Верховної Ради ІХ скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу