Конгрес США схвалив законопроєкт про передачу заморожених активів РФ Україні

12:43 8 листопада 2023 р.

Фото до новини

Комітет у закордонних справах Палати представників американського Конгресу США підтримав більшістю голосів двопартійний законопроєкт про використання конфіскованих російських активів для допомоги Україні.

За відповідне рішення було ухвалено під час слухання законопроєкту H.R.4175, пише DailyLviv.com.

Відповідний документ на розгляд вніс член Палати представників Майкл МакКол. Цей законопроєкт вимагає від адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії.

Законопроєкт уповноважує «державного секретаря США надати додаткову допомогу Україні, використовуючи активи, конфісковані у Центрального банку Російської Федерації, та інші суверенні активи Російської Федерації».

Читайте також: Заморожені російські активи - на відновлення України, - пропозиція Єврокомісії

Законопроєкт передбачає, що держсекретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом має надати відповідним комітетам Конгресу оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги.

За словами МакКола, законопроєкт також унеможливлює повернення російських активів до РФ, поки вона не виплатить компенсацію Україні.

Читайте також: Надішліть заморожені 300 млрд євро російського ЦБ прямо в Україну, - експрем'єр Бельгії

«Нам потрібен план якомога швидшої перемоги, і цей план має гарантувати, що США не будуть нести цей тягар самотужки. Саме тому я вніс на розгляд законопроєкт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців… Настав час, щоб Росія розплачувалась за війну, яку вона розпочала», - сказав він під час слухання.

Тепер документ повинні розглянути у Конгресі США.

Нагадаємо, у травні генпрокурор США схвалив перше передання конфіскованих активів російського олігарха для України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів