Кіровоград перейменовано на Кропивницький (+відео)

14:20 14 липня 2016 р.


Фото: visti.pl.ua

Верховна Рада також змінила назви декількох населених пунктів Миколаївської, Одеської, Харківської, Закарпатської, Чернігівської, Донецької та Луганської областей.

Верховна Рада перейменувала у рамках закону про декомунізацію місто Кіровоград на Кропивницький (Марко Кропивницький (1840-1910) – український письменник, драматург і актор родом з Кіровоградської області, один з основоположників українського театру). «За» на засіданні парламенту в четвер проголосували 230 депутатів.

Водночас залишилось відкритим питання перейменування району. Спікер Андрій Парубій пообіцяв процедурно владнати це питання пізніше.

Жителі Кіровограда виступали проти перейменування міста. Натомість влада Кіровограда констатувала, що не може визначитися з новою назвою міста і попросила зробити це Верховну Раду. 

Верховна Рада також перейменувала у рамках закону про декомунізацію селище Комсомольське в Миколаївському районі Миколаївської області – на Благодарівка; селище Красне Знам’я в Снігурівському районі Миколаївської області – на Любомирівка; селище Комінтернівське в Комінтернівському районі Одеської області – на Доброслав; Комінтернівський район Одеської області – на Лиманський; село Жовтневе в Близнюківському районі Харківської області – на Верхове; селище Красний Пахар Вуглегірської міської ради в Бахмутському районі Донецької області – на Ступакове; село Комінтернове у Волноваському район і – на Пікузи; село Красна Зоря Малоіванівської сільської ради в Перевальському районі луганської області – на Чорногорівка. Про це повідомили сьогодні, 14 липня, на сайті інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

22:10 29 червня 2022 р.

Європейські міністри культури відвідали Ірпінь, Бучу, Бородянку, Іванків та Чернігів, не полишаючи Львова

Під час сьогоднішньої зустрічі у Львові міністри та представники міністерств культури країн Центрально-Східної Європи та країн Балтії змогли віртуально побувати у зруйнованих росіянами українських містах та на власні очі побачити масштаби військових злочинів рф проти України.

Рубрика: Політика

16:05 29 червня 2022 р.

Країни НАТО визнали росію головною загрозою для Альянсу: військо зросте до 300 тис

Країни НАТО визначили Росію як найбільш значущу та пряму загрозу для безпеки Альянсу. Це вказано у новій стратегічній концепції, яку сьогодні ухвалили в Мадриді.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу