Кільце навколо терористів поки що не суцільне – бойовики мають прямий вихід до кордону, – експерт

23:55 8 липня 2014 р.


Фото: espreso.tv

На цьому наголошує керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук за підсумками 8 липня.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати (на сайті «ІС» та на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook») підсумки 8 липня традиційно для нього – «з поганого:

1. Співробітники СБУ затримали п'ятьох членів диверсійної групи, які планували підірвати залізничні колії в Запорізькій області. Горе-диверсанти пройшли спецпідготовку з підривної справи в навчальному таборі у Ростовській області РФ. 

«Мінна терористична війна», оголошена проросійськими бойовиками українському народу, охопивши Донбас, розповзається поза його територію. 

Дуже сподіваюся, що після того, як ми придушемо й виженемо цю мерзоту з України, вона займеться улюбленою справою там, звідки приползла – в Ростовській області. А краще – в Підмосков'ї. 

2. У луганських терористів сталося сезонне загострення. Вони заявили (треба на секунду задуматися над цим польотом хворобливій фантазії) про те, що... розглядають можливість «заморожування депозитів» українців на всій підконтрольній їм території. Мовляв, потім повернемо з відсотками – коли гроші будуть. 

Мені одному здається, що цією придумкою клоуни з «ЛНР» тонко знущаються на луганчанами? Це ж треба: зупиняє вас уночі в підворітті якийсь негідник з автоматом, забирає всі гроші, а потім каже: це, мовляв, братан, я твої депозити заморозив. Як розкручуся – віддам із відсотками. 

З уст грабіжників і гвалтівників такі пісні – не інакше, як чорний гумор. Було б смішно, якби не було так сумно. 

З хорошого: 

1. У РНБО сьогодні підрахували: з початку АТО вдвічі зменшилася територія, яку контролюють терористи. 

Я б сказав, що це – втішна, але водночас – і дуже обережна заява. Бо немає у бойовиків стільки сил і засобів, щоб повністю контролювати всю «приписувану» їм територію. 

Кільце навколо терористів стискається. Погано лише те, що суцільним його все ж не назвати: бойовики мають прямий вихід до кордону України з їх кровожерливою матінкою-Росією. Як тільки ця диявольська пуповина буде перерізана, й кільце зімкнеться, то до нашої перемоги залишиться лише крок. 

2. Президент Пнтро Порошенко пообіцяв не застосовувати авіацію і артилерію в Донецьку. «Кавказькі методи» росіян – коли щосили застосовується тактика випаленої землі – не для України. 

Тут хочу додати, що заява РНБО про плани сил АТО блокувати Донецьк і Луганськ викликала нездоровий ажіотаж у ЗМІ – насамперед іноземних. Усім ввижається блокада. 

Ніхто не збирається влаштовувати «блокадний Ленінград». Мова йде лише про запобігання надходження в ці міста найманців і зброї. Адже без такого блокування головних розсадників тероризму (з одночасним повним блокуванням держкордону) АТО може тривати вічно. 

3. У Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики й політики безпеки сьогодні заявили: Україна має право і обов'язок захистити суверенітет, закон та порядок в рамках своїх кордонів.  Це – відповідь Брюсселя на заяву МЗС Росії про необхідність різкої реакції ЄС у відповідь на «силові дії української армії» на сході України. 

Я (думаю, як і багато з вас) щодня слухаю заяви європейських чиновників і політиків зі змішаним почуттям. Вони то під Путіна присядуть, то совість візьме верх, і підтримають Україну. Чесно кажучи, я вже втомився то критикувати європейців, то знімати перед ними капелюха. Вони б якось визначилися нарешті, чи що. Але за сьогоднішній відповідь ЄС – звичайно ж, спасибі».

dailylviv.com

До теми

15:00 18 червня 2021 р.

Сергій Доротич зізнався у Львові про те, ким проплачений Рух #SaveФОП і зв'язки з олігархами

Рух #SaveФОП оголосив про всеукраїнську мобілізацію на акцію «Похорон мікробізнесу», яка запланована на 29 червня о 10.00 в Києві на Майдані Незалежності.

Рубрика: Політика

09:21 17 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об'єднання Львівської міської ради заперечує просування гендерної ідеології в законодавство України і запровадження ідеологічно-медичних понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у Кримінального кодексі та Кодексі про адміністративні правопорушення.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу