Кільце навколо терористів поки що не суцільне – бойовики мають прямий вихід до кордону, – експерт

23:55 8 липня 2014 р.


Фото: espreso.tv

На цьому наголошує керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук за підсумками 8 липня.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати (на сайті «ІС» та на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook») підсумки 8 липня традиційно для нього – «з поганого:

1. Співробітники СБУ затримали п'ятьох членів диверсійної групи, які планували підірвати залізничні колії в Запорізькій області. Горе-диверсанти пройшли спецпідготовку з підривної справи в навчальному таборі у Ростовській області РФ. 

«Мінна терористична війна», оголошена проросійськими бойовиками українському народу, охопивши Донбас, розповзається поза його територію. 

Дуже сподіваюся, що після того, як ми придушемо й виженемо цю мерзоту з України, вона займеться улюбленою справою там, звідки приползла – в Ростовській області. А краще – в Підмосков'ї. 

2. У луганських терористів сталося сезонне загострення. Вони заявили (треба на секунду задуматися над цим польотом хворобливій фантазії) про те, що... розглядають можливість «заморожування депозитів» українців на всій підконтрольній їм території. Мовляв, потім повернемо з відсотками – коли гроші будуть. 

Мені одному здається, що цією придумкою клоуни з «ЛНР» тонко знущаються на луганчанами? Це ж треба: зупиняє вас уночі в підворітті якийсь негідник з автоматом, забирає всі гроші, а потім каже: це, мовляв, братан, я твої депозити заморозив. Як розкручуся – віддам із відсотками. 

З уст грабіжників і гвалтівників такі пісні – не інакше, як чорний гумор. Було б смішно, якби не було так сумно. 

З хорошого: 

1. У РНБО сьогодні підрахували: з початку АТО вдвічі зменшилася територія, яку контролюють терористи. 

Я б сказав, що це – втішна, але водночас – і дуже обережна заява. Бо немає у бойовиків стільки сил і засобів, щоб повністю контролювати всю «приписувану» їм територію. 

Кільце навколо терористів стискається. Погано лише те, що суцільним його все ж не назвати: бойовики мають прямий вихід до кордону України з їх кровожерливою матінкою-Росією. Як тільки ця диявольська пуповина буде перерізана, й кільце зімкнеться, то до нашої перемоги залишиться лише крок. 

2. Президент Пнтро Порошенко пообіцяв не застосовувати авіацію і артилерію в Донецьку. «Кавказькі методи» росіян – коли щосили застосовується тактика випаленої землі – не для України. 

Тут хочу додати, що заява РНБО про плани сил АТО блокувати Донецьк і Луганськ викликала нездоровий ажіотаж у ЗМІ – насамперед іноземних. Усім ввижається блокада. 

Ніхто не збирається влаштовувати «блокадний Ленінград». Мова йде лише про запобігання надходження в ці міста найманців і зброї. Адже без такого блокування головних розсадників тероризму (з одночасним повним блокуванням держкордону) АТО може тривати вічно. 

3. У Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики й політики безпеки сьогодні заявили: Україна має право і обов'язок захистити суверенітет, закон та порядок в рамках своїх кордонів.  Це – відповідь Брюсселя на заяву МЗС Росії про необхідність різкої реакції ЄС у відповідь на «силові дії української армії» на сході України. 

Я (думаю, як і багато з вас) щодня слухаю заяви європейських чиновників і політиків зі змішаним почуттям. Вони то під Путіна присядуть, то совість візьме верх, і підтримають Україну. Чесно кажучи, я вже втомився то критикувати європейців, то знімати перед ними капелюха. Вони б якось визначилися нарешті, чи що. Але за сьогоднішній відповідь ЄС – звичайно ж, спасибі».

dailylviv.com

До теми

22:48 28 червня 2022 р.

Засідання Ради Безпеки ООН щодо України – наживо з перекладом українською

28 червня о 22:00 розпочалося засідання Ради Безпеки ООН, де обговорюють новий злочин російської армії проти українців - ракетний удар по торговельному центрі у Кременчуці (Полтавська область).

Рубрика: Політика

19:15 28 червня 2022 р.

Львівщина готується до агресії з Білорусі: споруджують додаткові оборонні та інженерні мережі, - ЛОВА

Загроза вторгнення з боку Білорусі є високою. До всіх ймовірних сценаріїв розвитку подій готуються не лише прикордонні з країною області, але й Львівщина.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу