Кількість прибічників вступу України до НАТО зросла до 47,2%, – опитування

12:45 5 липня 2017 р.

Позаблоковий статус нашої держави підтримують лише 30,7%.

В Україні зростає кількість прихильників вступу до Північноатлантичного альянсу, як гарантії державної безпеки. Про це свідчать результати соціологічного опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова.

Зокрема, прибічників вступу України до НАТО – 47,2%, позаблоковий статус держави підтримують 30,7%, а прибічників військового союзу з РФ і країнами СНД – 6,1%. За інші варіанти висловились 2,3%. При цьому ще в травні 2016 році вступ України до НАТО підтримували 43,3%, у квітні 2012 року - лише 13%.

Цього року на заході України членство в НАТО як запоруку безпеки обирає 81% опитаних, у центрі – 68%, на півдні – 20%, а на сході – 32%. Окрім того, 66% респондентів готові взяти участь в референдумі щодо членства України в НАТО (81% – на заході країни, 42% – на півдні).

При цьому за вступ держави до Північноатлантичного альянсу проголосували би 69% людей, проти – 26%, тоді як у квітні 2012 року результати голосування були б протилежними: 61% проголосував би проти вступу до НАТО і лише 28% – за.

Для 86% українців основною причиною голосувати за вступ України до НАТО є гарантії безпеки держави. Вагомими аргументами також є й те, що членство в НАТО надасть змогу зміцнити і модернізувати українську армію (33%) і що Україна матиме більший авторитет на міжнародній арені (25%).

Водночас, майже половина тих, хто би проголосувати проти вступу, вважають, що НАТО може втягнути Україну у свої військові дії. Для 28% членство України в Північноатлантичному альянсі – це провокація РФ на пряму військову агресію, і 27% просто переконані, що Україна в принципі має бути позаблоковою державою.

Під час дослідження опитали 2018 респондентів у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Криму і Донбасу. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Соцопитування 2012-2016 років проводив фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова і Київським міжнародним інститутом соціології.

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, в інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна».

dailylviv.com

До теми

22:38 8 грудня 2021 р.

Американських військ в Україні не буде, - Байден

Президент США Джо Байден в середу, 8 грудня, виключив можливість введення американських військ в Україну або одностороннього застосування сили проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу