Керівників комунальних закладів ЛОР повинні призначати профільні департаменти ЛОДА

13:34 16 лютого 2016 р.

«Самопоміч» не підтримала проект рішення про призначення керівників комунальних закладів Львівської обласної ради, який винесли на розгляд сесії 16 лютого. Але за нього проголосувіала депутатська більшість.

За словами депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Галини Бордун, неприпустимо, щоб усіх керівників комунальних закладів ЛОР призначало управління майном спільної власності. Адже це 140 різних закладів, серед яких заклади культури, соціального захисту, охорони здоров’я та освіти.

«Це нонсенс, бо, окрім того, що керівник призначає виконуючого обов’язків, він також підписує положення, гіпотетично він би мав визначати стратегію роботи, – розповіла Галина  Бордун. – Якщо в нього і освіта, і спорт, і бібліотеки, і музеї, то так виглядає, що одна людина є фаховою у всіх питаннях».

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» зареєструвала альтернативний проект рішення, в якому пропонує делегувати повноваження профільним департаментам Львівської облдержадміністрації, як це було до 2012 року. А у випадку, якщо в обласній раді з’являться відповідні департаменти, депутати повернуться до цього питання.

«Ми категорично і повністю підтримуємо конкурсну процедуру, але ми пропонуємо відповідальність за заклади культури, освіти, медицини покласти виключно на галузеві департаменти, – зазначила Інна Свистун, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у ЛОР. – Від того, що ми сьогодні прагнемо перетягнути ковдру на себе, якість роботи відповідних установ не покращиться. В поганому становищі будуть виключно мешканці, які користуються тими чи іншими послугами».

За словами Галини Бордун, необхідно припинити недовіру між ЛОР та ЛОДА. На думку депутата, завдання департаментів – супроводжувати комунальні заклади в їхній роботі і відповідати за їхню стратегію розвитку. Нагадаємо, вибирати керівників комунальних закладів буде конкурсна комісія, в яку входитимуть експерти, громадські активісти і депутати.

Про це повідомила прес-служба "Самопомочі". Однак більшістю голосів депутати Львівської обласної ради вирішили трохи інакше. 

Львівська обласна рада затвердила Положення про порядок проведення конкурсу та призначення керівників закладів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Львівської області. «За» таке рішення проголосувало 53 депутати. Згідно із рішенням сесії, це Положення визначає механiзм проведення конкурсу та призначення на посаду очільників комунальних закладів культури, охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, спорту.

Як наголосив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, призначення керівників комунальних закладів належить до компетенції обласної ради. Однак, аби зробити призначення на керівні посади максимально прозорим, було обрано оптимальний варіант конкурсного відбору.

Відповідно до ухваленого положення, конкурс складатиметься з таких етапів:
- оголошення засновником конкурсу на посаду керівника закладу;
- формування складу конкурсної комісії;
- подання документів кандидатами на посаду керівника закладу;
- відбір кандидатів на посаду керівника закладу;
- ухвалення рішення про визначення переможця конкурсу та винесення на розгляд обласної ради проекту рішення щодо призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу;
- прийняття обласною радою рішення щодо призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу.

Керівником комунального закладу може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у відповідній галузі не менше п’яти років, загальний стаж роботи не менше восьми років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Важливо, що до складу конкурсної комісії включаються голова (представник) відповідної профільної (галузевої) постійної комісії обласної ради, голова (представник) постійної комісії з питань комунального майна та приватизації, представники засновника, представники відповідного галузевого департаменту (управління), представник обласної державної адміністрації, представник трудового колективу закладу, два представники громадських організацій відповідного функціонального спрямування та представник громадської ради при обласній державній адміністрації.

Оголошення про проведення конкурсного вiдбору повинне бути розміщене у мiсцевих друкованих засобах масової інформації та на офiцiйному веб-сайтi власника і закладу, не пiзнiше нiж за 1 мiсяць до початку проведення конкурсу.

Призначення керівників комунальних закладiв здійснюватиметься Львівською обласною радою за результатами конкурсного вiдбору. Від імені обласної ради контракт з керівником закладу укладає управління майном спільної власності Львівської обласної ради. Засновник є уповноважений власником орган управління. Однак керівники закладів освіти, що перебувають у галузевому управлінні департаменту освіти Львівської облдержадміністрації, призначаються цим департаментом за результатами конкурсного відбору.

Зазначимо, зараз у спільній власності територіальних громад Львівської області перебуває 140 закладів, з них:
25 закладів культури;
16 закладів соціального захисту;
56 закладів охорони здоров’я;
43 заклади освіти.

Про це повідомила прес-служба ЛОР.

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу