Картину студента Дрогобицького педуніверситету передали музею в Бучі (відео)

13:15 16 вересня 2023 р.

Фото до новини

Робота виконана у техніці комбінованої графіки і називається «Визволення».


Про це повідомив кандидат філософських наук, декан факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Іван Кутняк на пресконференції у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.com.

Іван Кутняк розповів, що факультет початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка радо відгукнувся на пропозицію БО “БФ “Вільна Білорусь” долучитися  до створення експозиції Музею у Бучі.

"Студент факультету вже підготував одну картину і на черзі – створення інших мистецьких творів для музею",- наголосив декан.

За словами доцента Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Михайла Сидора, створив картину Антон Вертипорох, випускник-бакалавр Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. 

"Робота виконана у техніці комбінованої графіки і називається «Визволення». Головна сюжетна лінія картини – зруйноване місто як символ зруйнованої ворогом України: у центрі картини зображена лялька-мотанка, яка символізує саму Україну. І це - єдиний святковий образ на картині.

На передньому плані – воїни-визволителі, які вже контролюють місто і це означає, що ми рухаємося тільки вперед, до нашої Перемоги. Обрамлена картина у біле паспарту – як символ нашого чистого аркуша, з якого почне жити наша Україна після Перемоги",- пояснив науковець.

Депутат Бучанської міської ради Василь Олексюк розповів, що ідея створення музею виникла відразу після деокупації міста у мешканців житлового комплексу "Континент", зокрема, ідейним натхненником створення музею став Андрій Страховський.

За словами Василя Олексюка, цей житловий комплекс, найбільше постраждав від вторгнення армії рф. Він розміщений на багатостраждальних вулицях Вокзальний, Яблунській, де окупанти вбили найбільше людей.

Мешканці комплексу зібрали усі речі, які по собі залишили росіяни - залишки зброї, особистих речей окупантів.

Сьогодні музей має площу близько 800 кв метрів та понад 250 експонатів різного напрямку і розташований у самому центрі житлового комплексу "Континент", в колишньому офісі підприємства.

"Ми плануємо цей музей розвивати далі, зокрема, плануємо зробити експозиції про Грузинський батальйон, Російський добровольчий корпус, а також – про білоруських добровольців. Білоруська частина музею «З Україною у серці», завдяки співпраці з БО “БФ “Вільна Білорусь” ,майже готова. Нам передали особисті речі героїв-білорусів, які боронили Україну від загарбників.

Також у пам'ять про загиблого білоруса Іллю Хренова (Литвина) названа вулиця у місті Буча, саме та, де він загинув",- зауважив депутат Бучанської міськради.

Олексій Францкевич, керівник БО “БФ “Вільна Білорусь”, попросив усіх, хто має інформацію про білорусів, які загинули за Незалежність України, повідомляти її, щоб включити нові факти в музейну експозицію.  

Нагадаємо, пресконференція була присвячена 509-ї річниці перемоги об’єднаних сил білорусів, литовців та українців над московською армією під Оршею.

У Львові презентували сайт Трибунал, де збиратимуть інформацію про всіх білоруських злочинців (відео)

Львівська міська рада не дозволила білоруським опозиціонерам провести захід у центрі Львова (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів