Кандидати у 117 окрузі зізналися у своїх хибах

12:39 4 червня 2019 р.

Фото до новини

Позачергові вибори до Верховної Ради мали би відбутися восени. Тому що так передбачено законодавством України. Законодавство порушили, аби партія чинного Президента змогла посісти чільні місця у всіх гілках влади.


Відео: Львівський прес-клуб

Позачергові вибори до Верховної Ради мали би відбутися восени. Тому що так передбачено законодавством України. Законодавство порушили, аби партія чинного Президента змогла посісти чільні місця у всіх гілках влади. 

Так вважають учасники дебатів у рамках проекту Львівського прес-клубу «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету» - заступник голови Української Республіканської партії Роман Семчишин та голова громадсько-політичного руху «Ідея нації» Остап Стахів. Обидва дебатери балотуватимуться у виборчому окрузі №117.

- Якщо завтра Конституційний Суд скасує дострокові парламентські вибори,  то Президент знову їх призначить. Суд знову скасує, а Президент – знову призначить. І країна ввійде в колапс. А тим часом в Україні йде війна. І на міжнародній арені вже обговорюють долю України без України. Меркель Макрон та Путін проводять переговори без Президента України. Досі такого ще не було. Якщо через політичні ігри Україна втратить ще місяць чи три, то це загрожуватиме державній самостійності. Я був проти цих виборів. Призначені на жовтень – хай будуть у жовтні. Я розумію, що ці вибори призначили тому, що президентська вертикаль до жовтня втратить великий рейтинг. І зараз в кулуарах Верховної Ради йдуть розмови, що після цих виборів уже призначать вибори до місцевих рад на жовтень. Аби знов президентська вертикаль змогла завести свої людей у місцеві ради, - сказав Остап Стахів, відповідаючи на питання ведучого.

З ним погодився і Роман Семчишин.

- Українцям влітку буде важко робити вибір. Вони будуть сапати картоплю, відпочивати на пляжах. А вибір за них зробить телебачення, - сказав він. 

Характеризуючи себе, як це передбачено форматом дебатів, Роман Семчишин повідомив, що народився в Магаданській області в родині репресованих політв’язнів. Закінчив лісотехнічний інститут у Львові та відновлював ліси в Карпатах у Івано-Франківській області. Має також досвід роботи у політиці та державній структурі.  

- Зміст мого політичного життя полягає в тому, що Україна має отримати реальну незалежність. Перемога України у війні з Росією є моєю метою. Я у цих питаннях – твердий та послідовний. Факти окупації та інтервенції, бойових дій, нападів артилерійські та танкові на території України є однозначними. Ці факти дають підстави стягнути контрибуцію з окупанта, - каже він. 

Стовідсоткового рецепту закінчення війни на Донбасі Роман Семчишин, як і будь-яка людина в Україні, не має.

- Україні треба опанувати настрої своїх громадян. Насамперед, громадян, які живуть на сході та перебувають в інформаційному впливі Росії. Вирішальним для цих людей є рівень справедливості та добробуту. Багато східняків їздили на заробітки в Москву. На них гнітюче враження справляли заможність та добробут москвичів. І коли добробут українців зрівняється або перевершить  добробут росіян, тоді перемагати у війні буде легше. Звичайно, треба працювати з союзниками, фінансувати оборонну промисловість, дбати за бойовий дух у наших збройних силах, - вважає він.

Натомість його конкурент у 117 окрузі, самовисуванець, голова громадсько-політичного руху «Ідея нації» Остап Стахів переконаний, якщо Україну вважатимуть у світі державою, яка не поступиться й міліметром своїх земель, то будь-яка армія перед нею впаде.

- У тилу має бути спокій. Солдат, який стоїть в окопі, має розуміти, що за його спиною – його діти, батьки, його родина живуть в достатку. Він стоїть за їхнє майбутнє та за свою країну, - каже голова громадсько-політичного руху «Ідея нації». 

Остап Стахів - за освітою є менеджер з агропромислового комплексу. 18 жовтня 2010 року у Львові «Ідея Нації» провела перший пікет у Львові проти рішення уряду Азарова щодо запровадження другої державної мови, російської.

- За дев’ять років «Ідея нації» захистила парки «Знесіння», «Погулянка» та «Горіховий гай» від забудови. Також члени організації не дозволили міській раді віддати під забудову ділянку на проспекті В’ячеслава Чорновола, 45б , на якій поховано десять тисяч бійців ОУН. Допомогли сорока особам уникнути несправедливого юридичного обвинувачення. «Ідея нації» має свої осередки у шести областях України. І той рівень питань, який вирішує наша організація – це рівень депутата Верховної Ради, - розповів Остап Стахів. 

За його словами, він має намір, коли стане нардепом, зобов’язати чиновників приходити до пенсіонерів додому з паперами, які дають право отримувати субсидії, та допомагати їм заповнювати ці довідки. А молодим родинам, які взяли кредити на житло та не спроможні їх заплатити, Остап Стахів обіцяє захист на законодавчому рівні від кредиторів та колекторів. Крім того, він обіцяє зменшити оподаткування зарплати українців з 45 відсотків до 10 відсотків. Це, на його думку, дасть можливість вивести зарплати з «тіні». 

Роман Семчишин наголосив, що дуже багато законів України та нормативних актів регулюють одне й те саме питання. При цьому, часто суперечать одне одному. Тому суди та юристи використовують той закон, який їм вигідно. Це ускладнює життя звичайним громадянам. 

- Закони треба скоротити та об’єднати в кодекси. А Україна приречена створити умови для ведення бізнесу. Треба обмежити втручання держави в економічний процес. Таким чином виникнуть умови для виробництва якісної продукції, зростуть зарплати й виникнуть умови для повернення заробітчан. Таким чином буде наповнюватися бюджет. І, в глобальній конкуренції Росії та України, Україна зможе вийти успішно з війни з окупантом, - вважає він. 

Заступник голови Української республіканської партії Роман Семчишин є противником скасування недоторканності народних депутатів. 

- У наших умовах, якщо депутат Верховної Ради не матиме статусу недоторканності, він не зможе виконувати свої обов’язки. Він стане пішаком у грі олігархів та правоохоронних органів.

Наприкінці, відповідаючи на запитання журналістки, потенційні кандидати зізналися у своїх хибах.

Роман Семчишин сказав, що тривалий час вважав політику та війну не жіночою справою. 

-  Спочатку в батальйоні, де я воював, жінок не було. Потім вже їх налічувалось понад сорок. І я переглянув своє ставлення до жінок взагалі і до жінок на війні. Вони – просто молодці та герої. Друга слабка риса – я не вмію делегувати обов’язки іншим. Мені простіше зробити роботу самому. А це – неправильно. Тому що добрі результати приносить тільки колективна праця, - каже він. 

Остап Стахів вважає своєю слабкістю – читання.

- Я повертаюся додому об 11 чи 12 вечора. І мушу щодня прочитати по 40-60 сторінок. Читаю до глибокої ночі. А зранку на дев’яту – на роботу. І прихожу невиспаним, - сказав він. 

Довідка

Мета проекту: Інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів