Кандидат від «Свободи» хоче витіснити з округу Дубневича
09:10 7 липня 2019 р.
Висуванець від ВО «Свобода» Любомир Мельничук балотується до Верховної Ради у 118 виборчому окрузі, щоби витіснити звідти Богдана Дубневича. А Самовичуванець Андрій Павлів – тому, що добре знає Львів та його околиці.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це вони заявили під час відеодебатів у рамках проекту Львівського пресклубу «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету».
- Я йду до парламенту, аби скасувати можливість обиратися за мажоритарними округами. Ми всі чудово розуміємо, що це – можливість «засівати» округи. І 118 є «еталонним» у цьому. Яскравий приклад, де містечкові князьки намагаються зробити з людей кріпаків, - каже Любомир Мельничук.
На його думку, ті люди, які зараз представляють у Верховній Раді Львів, не відповідають настроям суспільства.
- Вони не є тими особами, які би мали представляти моє рідне місто. Нагадаю, що львів’яни завжди були на передових позиціях під час революцій. І завдяки львів’янам революції завжди перемагали. Але потім приходили негідники. І відбувався реванш. Тому я йду до Верховної Ради аби зупинити реванш, який ми зараз відчуваємо, - зазначив висуванець ВО «Свобода».
Він вважає, що поняття «депутат»» та «представницька влада» є дискредитованими у нашій країні.
- За 25 років олігархи понаплоджували політичних проектів, які не мають нічого спільного з політичними партіями. Але вибори – це є можливість зміни і контролю влади. Ніхто у світі не придумав інших цивілізованих способів – змінювати і впливати на владу. І якщо чесні люди не будуть займатися політикою, то нею будуть займатися негідники. Під кожні політичні вибори створюють нові політичні проекти. У нас вже пішли в політику актори, комедійні актори. Скоро, можливо, мультяшні персонажі будуть балотуватися. Тому що людей, яким довіряють українці, вже навіть у шоу-бізнесі не вистачає. Люди вже не вірять нікому. Тотальна недовіра. Українець не вірить українцеві. Причина того – олігархічна система, яка створила такий політичний устрій. Але якщо ми не відновимо довіру між українцями, ми втратимо держав., - переконаний Любомир Мельничук.
Натомість самовисуванець Андрій Павлів ні з ким боротися не планує. Він тільки пропонує свій досвід та знання.
- Я обирав цей округ тому, що як колишній директор департаменту містобудування Львівської міськради добре знаю Львів та його околиці. І бажання йти до парламенту спонукається тим, я вважаю, що слід змінювати поняття «політики». Воно має базуватися на знаннях та фахівцях, які би могли вирішувати конкретні питання. Тому що узагальнена розмова про все показує, що в державі реформ не відбувається. Я переглянув ваші деякі попередні ефіри, де дехто сміливо говорив про розвиток міста та генеральний план. І мене це зачепило як фахівця. Я вважаю, що майбутнє України – за майбутнім розвитком міст. Я маю великий практичний, теоретичний та адміністративний досвід роботи у сфері урбаністики. Саме це є основною розвитку сучасного міста. І я переконаний, що я вмію це робити, - каже він.
Андрій Павлів зізнався, що має в цьому контексті досвід спілкування з конкурентом в окрузі –Богданом Дубневичем.
- Я зустрічався з ним, коли була досить конфліктна ситуація забудови наріжної ділянки Галицька-Вірменська. Це були складні розмови. Тоді відбувся міжнародний архітектурний конкурс. І львів’яни не сприйняли результати цього конкурсу. І я робив спроби переконати власника ділянки –змінити деякі рішення відносно забудови цієї ділянки, - говорить Андрій Павлів.
Обидвох кандидатів в депутати бентежить, що цього року до влади йдуть багато відомих особистостей, які абсолютно не фахові у галузі державотворення.
- Соціологи заміряють, кому українці довіряють. Це не обов’язково мусять бути люди з політичної сфери. Це може бути будь-хто: ведучий, футболіст, тенісист. Будь-кого, хто в Україні стане знаменитим, олігархи моментально бачать, аби завести його в парламент та впливати на законодавчий орган, - вважає Любомир Мельничук.
Натомість його опонент переконаний, що ці технології використовують не тільки в Україні.
- Тут слід говорити про технологію «популярних людей чи речей». Простіше – популізм. Ці технології опрацьовували ще раніше. Ми бачимо результат Брекзиту. Саме цей популізм змусив голосувати на абсолютних технологіях соціальних мереж, - говорить Андрій Павлів.
Що стосується політики, то, на думку самовисуванця, в Україні вже відчувається реванш. І, можливо, з осені, почнуться зміни вектору та напрямку руху країни.
- Цей момент почався не з виборами Президента, а дещо раніше. І, можливо, ми не можемо звинувачувати ту чи іншу політичну силу. Відбувалися процеси, які не контролювали відповідні органи. Думаю, цей процес почався ще у 2014 році, - вважає він.
Обидва кандидати до парламенту вже зустрічалися у стінах Львівської міської ради. Андрій Павлів тоді очолював департамент містобудування, а Любомир Мельничук був депутатам міськради.
- Любомир Мельничук завжди мав активну позицію. А мені подобаються люди з такою позицією, тому що тоді можна про щось розмовляти і знаходити спільну мову, - похвалив конкурента колишній чиновник міськради.
Натомість свободівець зізнався, що особисто до Андрія Павліва у нього претензій не було. Були і є – до чинного міського голови.
- З 2010 до 2015 року фракція ВО «Свобода» у Львівській міській раді мала дуже жорстке протистояння з чинним міським головою, паном Садовим. У міськраді є багато фахівців, які стали заручниками політики, яку продукує керівництво міста. І головна причина нашого протистояння – пан Садовий та партія «Самопоміч», - каже Любомир Мельничук.
Андрій Павлів нагадав, що йому довелося працювати у міській раді в період, коли місто готувалося до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
- Розпочалося будівництво об’єктів під «Євро-2012». До того в місті майже сорок років не будували великих об’єктів. Це – майже два покоління львів’ян. І тут починають будівництво аеропорту зі злітною смугою 3200 метрів. Сюди долучають території прилеглих сільських рад. На майже 300 гектарах розпочинається будівництво нового терміналу. Такі об’єкти викликають велике збентеження. Якщо ви подивитеся на інформаційне поле навколо цих об’єктів, ви не знайдете жодного позитивного мессиджу. Пригадайте, як казали, що стадіон впаде в якийсь карст, що злітно-посадкова смуга – крива. А ось це будівництво стало поштовхом до житлового будівництва. І зараз у Львові вже збудовано майже 500 тисяч квадратних метрів житла, - розповів він.
Також колишній начальник департаменту містобудування переконаний, що сьогодні генеральний план Львова – це основа корупції.
- Генеральний план – це планування на 10-25 років. Чи ми можемо зараз спрогнозувати розвиток держави на найближчі 20 років. Я погоджував Генеральний план у 2010 році, хоча знав, що він уже застарів, - вважає Андрій Павлів.
Водночас він погоджується, що у Львові відбувається неконтрольована та безсистемна забудова багатоповерхівками. Зупинити таке може тільки будівельна поліція.
- У світі це відбувається наступним чином. Маючи інформацію про обмеження поверховості чи щільності, вона приїжджає і зносить споруду, яка порушує правила забудови. А потім починаються дебати з будівельником. Зазвичай ці дебати дуже прості – виставляється сума штрафу. І допоки не буде працювати ця система, жоден контролюючий орган не дасть собі ради з тою вакханалією, яка існує. Тільки страх сплати великих коштів, - каже самовисуванець.
Обидва опоненти погоджуються, що у Львові діє потужне будівельне лоббі, яке переламити майже неможливо.
- Я не можу назвати прізвища тих, хто очолює будівельне лоббі, тому що вони є в «тін»і. Але так, є потужне будівельне лоббі, яке просто перемелює будь-які бажання робити грамотні речі. Але єдиним власником землі є місто. І ми робимо дуже погані речі, коли здаємо в оренду земельну ділянку. В Україні немає жодної державної будівельної організації. Всі вони приватні. Будь-яка приватна структура бажає отримати прибуток, часто – будь-яким шляхом. Тому слід розпочати процес, який би на законодавчому рівні зобов’язував місто чіткіше контролювати земельні ресурси, - висловив спільну думку Андрій Павлів.
Довідка
Мета проекту: Інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.
Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook