Із Держдуми відкликали закон про спрощенння приєднання до Росії її нових суб'єктів

16:58 17 березня 2014 р.


Фото: Reuters

Про це повідомив у понеділок журналістам глава її комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Владімір Плігін.

Інформуючи про це сьогодні, 17 березня, агенція «ИТАР-ТАСС» нагадує, що законопроект про спрощений порядок приєднання до РФ нових суб'єктів був внесений групою депутатів від «Справедливої Росії». Натомість глава комітету Держдуми (нижньої палати російського парламенту) з конституційного законодавства й держбудівництва Володимир Плігін повідомив у понеділок: «Наскільки мені відомо, автори законопроекту відкликали його»

Депутат також підтвердив, що цей законопрект включений до порядку найближчого засідання Держдуми 21 березня, але пояснив, що «в даний час цей документ знаходиться на розгляді Венеціанської комісії. «Таким чином, – констатував він, – предмету для розгляду Венеціанської комісією не існує.

Парламентарій уточнив, що в розміщеному на її сайті проекті висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту йдеться, що ініціатива «справоросів» несумісна з нормами міжнародного права, у проекті резолюції міститься заклик до влади РФ не приймати законопроект. «ИТАР-ТАСС» також нагадує, що «справороси» внесли до Держдуми поправки в закон 2001 року про порядок прийняття і створення нового суб'єкта у складі РФ наприкінці лютого, й цитує пояснення першого заступника керівника фракції «Справедлива Росія» Міхаїла Ємельянова:

«В чинному законі сказано, що на знову приєднуваної території може бути створений суб'єкт за угодою з тим державою, до складу якого входить дана територія. Процедура така: ініціатор пропозиції – органи державної влади частини іноземної держави звертаються до президента Росії. Президент повідомляє про це Раду Федерації, Державну Думу, уряд проводить консультації з ними. У разі згоди з пропозицією президент вносить проект федерального конституційного закону про прийняття частини іншої держави в РФ, в якому визначаються статус, найменування та інші правові питання, уточнив він.

Згідно поправки справоросів, прийняття до складу Російської Федерації частини іншої держави в якості нового суб'єкта можливе і при відсутності такого міжнародного договору в двох випадках: якщо мешканці цієї території проголосували за приєднання до Росії на референдумі, або якщо є звернення до Росії легітимних органів державної влади частини іншої держави. Проект закону повинен був бути розглянутий на засіданні нижньої палати парламенту 21 березня».

«ИТАР-ТАСС» також нагадує, що 8 березня президент Росії виступить перед палатами Федеральних зборів «у зв'язку із зверненням Криму і Севастополя про прийняття до складу Росії». «Щоденний Львів» інформував про це в повідомленні «Завтра Путін «попросить» своїх сенаторів анексувати Крим».

dailylviv.com

До теми

13:23 25 жовтня 2021 р.

31 жовтня у чотирьох районах Львівщини відбудуться місцеві вибори

Уже за тиждень, 31 жовтня, в чотирьох районах Львівської області відбудуться місцеві вибори. Цього дня на позачергових виборах обиратимуть Комарнівського міського (Львівський район) і Шегинівського сільського (Яворівський район) голів.

Рубрика: Політика

21:54 24 жовтня 2021 р.

Міністерство оборони очолить ексльвів'янин, який має успішну кар'єру в Києві

Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового керівника Міністерства оборони. Ним має стати чинний віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу