Євросоюз пропонує Україні надати Донбасу «особливий статус» якнайшвидше

17:15 24 червня 2015 р.

  • 0


Фото: 112.ua

Єврокомісар Йоганес Ган переконував українську владу надати Донбасу особливий статус якнайшвидше – не чекаючи, поки Росія та підконтрольні їй бойовики виконають свою частину Мінських домовленостей.

Євросоюз підтвердив у коментарі київському інтернет-виданню «Європейська правда», що він звертається до української сторони з пропозицією надати Донбасу особливий статус, не чекаючи, доки бойовики та РФ виконають перші пункти мінських домовленостей. Про це йдеться в коментарі ЄС щодо статті про нову позицію ЄС щодо мінського врегулювання.

Текст коментаря, підготовленого Брюсселем, надіслало в редакцію представництво ЄС в Україні, йдеться в редакційній колонці Сергія Сидоренко. Відтак київське інтернет-видання нагадує: «У матеріалі повідомлялася, що єврокомісар Йоганес Ган під час візиту до Києва переконував українську владу надати Донбасу особливий статус якнайшвидше – не чекаючи, поки РФ та підконтрольні Росії бойовики виконають свою частину Мінських домовленостей».

Євросоюз у своєму коментарі відповіді визнав, що під час двосторонніх зустрічей спонукає сторони до «дій з метою вирішення конфлікту». В ЄС наполягають, що мають право для звернень на адресу України про швидше надання Донбасу особливого статусу. 

У коментарі ЄС йдеться: «Стаття 11 Комплексу заходів зазначає згоду на проведення до кінця 2015 року конституційної реформи в Україні, яка має включати ухвалення постійного законодавства щодо особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей».

«Насправді ж мінські домовленості передбачають, що цей пункт може бути реалізовано тільки після виконання перших кроків – зокрема, припинення вогню та відведення озброєнь, а також після виборів на Донбасі Про те, що навіть пункти не виконані бойовиками, в ЄС воліють не згадувати, натомість – наводять чіткі часові рамки надання Донбасу спецстатусу», – додає інтернет-видання «Європейська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика

Останні новини

"Слуга народу" виставить проти Садового Дещицю - на мера Львова, - ЗМІ

МОЗ хоче відновити санітарно-епідеміологічну службу

У Самбірській РДА звільнено крісло голови

У Львові сміттєзавод будуватиме одна з чотирьох компаній,- мер

Садовий збере нараду з Чаплінським на вул. Малоголосківській для аналізу будівельних прорахунків

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу