Європа проґавила Україну. Не назавжди

11:07 28 листопада 2013 р.


Фото: tyzhden.ua

Угорська преса цими днями дорікає колишньому президенту Польщі Александру Кваснєвському, члену спостережної місії Кокса-Кваснєвського, що, мовляв, посланці Євросоюзу не могли конкурувати в Києві супроти російських пропозицій, через те Брюссель і проспав Україну.

Цими днями події в Україні широко висвітлюють в угорських мас-медіа. Можна почути різні думки і критику на адресу української опозиції та влади. Але найбільший акцент аналітики все-таки роблять на тому, що громадянське суспільство в Україні прокинулося, а європейська спільнота, навпаки, проґавила цю державу, зайнявши вичікувальну позицію. 28 листопада ввечері угорським та європейським політикам нагадають про Україну угорські українці, які влаштують у Будапешті мітинг на підтримку Євромайдану.

Деякі угорські аналітики зазначають, що для Євросоюзу не було великого сюрпризу в тому, що Росія, маючи історично потужні економічні, політичні та дипломатичні важелі впливу на чинну владу України, зрештою перешкодила Києву підписати угоду про асоційоване членство у ЄС. Однак із ними не погоджується Андраш Рац, експерт із міжнародних правових відносин Угорського інституту зовнішньої політики: «Я б оскаржив тезу про те, що Україна завжди була у зоні впливу Москви. Київ рушив на Захід, але зупинився на півдорозі. У 2004 році друг Росії, Віктор Янукович, ледве не підписав угоду про асоціацію... Україна змінюється, і про це свідчать масові протести людей».

Андраш Рац також наголосив, що демонстрації відбуваються не тільки в Києві, але й у регіонах України й висловив жаль з того приводу, що протестні виступи українців зараз не підтримують так широко у світі, як під час Помаранчевої революції 2004 року.

Угорська преса цими днями дорікає колишньому президенту Польщі Александру Кваснєвському, члену спостережної місії Кокса-Кваснєвського, що, мовляв, посланці Євросоюзу не могли конкурувати в Києві супроти російських пропозицій, через те Брюссель і проспав Україну.

Естер Барацка, оглядач угорського громадського телебачення і знавець європейської політичної кухні, додала з цього приводу: «Євросоюз справді припустився помилок, адже діяв дуже повільно на рівні всіх інстанцій, коли переговори в Києві були вже у самому розпалі. З іншого боку, у Брюсселі не врахували, що з пострадянськими країнами треба інакше вести переговори, ніж це прийнято на Заході. Євросоюз не міг одразу запропонувати кредит Україні, подібно до Росії, але в подальшій перспективі Київ аж ніяк не втратив би від цього».

 

pressclub.lviv.ua

До теми

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

21:04 17 вересня 2021 р.

У Львівській облраді заслухають керівників прокуратури та податкової

VII чергова сесія Львівської обласної ради розпочне свою роботу у четвер, 30 вересня. Відповідне рішення сьогодні ухвалила президія обласної ради. У порядку денному сесії – майже 70 питань.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу