Євромайдан підтримала світова академічна спільнота (відео)

21:35 4 січня 2014 р.

Депутати Європарламенту також підтримали Євромайдан - українськими прапорами

Депутати Європарламенту також підтримали Євромайдан - українськими прапорами
Фото: radiosvoboda.org

Більше 80 науковців підписалися під закликом надати Україні допомогу на кшталт «плану Маршалла».

Текст їх заяви про підтримку ними українців, які відстоюють на Майдані свої права, опубліковано на сайті британського видання «The Gurdian»:

«У ці дні світ уважно стежить за Україною. Деякі з останніх подій, насамперед періодичні спроби уряду застосувати насильства щодо мирних демонстрантів, викликають серйозну тривогу.

Нас, представників міжнародної академічної спільноти, особливо турбує той факт, що насильство нерідко спрямоване на молодь, дуже часто на журналістів, студентів та молодих викладачів. Така поведінка українського уряду є руйнівною як для самої влади, так і для майбутнього країни, яку вона представляє.

На відміну від уряду, українське суспільство відображається чудову громадянську зрілість. Його рішучість тримати свій протест в сфері законності і його незмінну відмову від насильства є зразком для захисту цивільних прав.

Сьогодні український Майдан представляє Європу в найкращому вигляді – у такому, який багато мислителів минулого і сьогодення визначали фундаментальними європейськими цінностями. Ми закликаємо наші уряди і міжнародні організації підтримати українців у їхніх зусиллях, щоб покласти кінець корумпованому і жорстокому режиму та геополітичній уразливості їхньої країни.

Україна потребує плану подібного до європейського плану Маршалла, який забезпечить її перетворення на повністю демократичну країну і гарантуватиме суспільству громадянські права.

У розробці нової політики щодо України ми пропонуємо розрізняти український уряд і українське суспільство. Водночас до першого слід ставитися з максимальною критикою, а друге заслуговує максимальної підтримки.

Дозвольте нам допомогти українцям побудувати нову Україну - і тоді вони, безумовно, допоможуть нам побудувати нову Європу і більш справедливий світ».

Довідка «Newsru.ua»:

План Маршалла - програма фінансування та відновлення промисловості і торгівельно-економічних зв'язків країн Західної Європи у післявоєнні 1948-1952 роки. Після Другої світової війни (1939-1945) США вийшли у лідери в економічній, науково-технічній, цивілізаційної сферах і вступили у відкрите протистояння з СРСР, що одержало назву «Холодної війни» (1946-1991).

Автор програми – американський військовий стратег Джордж Маршалл(1880-1959). План Маршалла дозволив США вирішити кілька завдань з розбудови ліберального світового порядку. Це захист від кризи надвиробництва і встановлення Бреттон-Вудської системи із впровадженням єдиної світової валюти у міжнародних торгівельних і розрахункових операціях – долара США. Сума допомоги за планом Маршалла склала 12,4 мільярда доларів.

Як повідомляв «Щоденний Львів», президентові США дали список чиновників України для санкцій.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу