ЄС ухвалить вердикт про асоційоване членство України 21 жовтня

09:26 19 вересня 2013 р.

Фото до новини

Рішення про те, чи досягла Україна рівня для підписанні угоди про Асоціацію, буде ухвалюватися на Раді міністрів країн ЄС 21 жовтня.

Про це в інтерв'ю газеті «Комерсантъ-Україна» повідомив комісар ЄС Штефан Фюле. Дослівно ж сказав із цього приводу наступне: «Рішення про те, чи досягла або не досягла Україна рівня, необхідного для підписання, має прийняти Раду ЄС на рівні міністрів закордонних справ, її засідання відбудеться 21 жовтня. До цього дня рішення не буде прийнято… Оцінки ЄС поки не існує».

При цьому комісар ЄС відзначив, що в нього є підстави для оптимізму: «В останні тижні досягнуто значного прогресу у частині реформи виборчого законодавства… Розроблений проект закону про прокуратуру, який деполітизує даний орган і допомагає забезпечити його незалежність, – це небачений прогрес, ми багато років очікували такого кроку від України.

Стосовно ж увязненого лідера опозиційного Всеукраїнського обєднання«Батьківщина» й колишнього премєр-міністра Юлії Тимошенко сказав: «У рамках місії Кокса-Квасьневського усе ще триває дискусія про шляхи вирішення проблеми політично вмотивованого правосуддя й про те, як запобігти повторенню подібних випадків. Але навіть у цій сфері я відчуваю, що в сторін є згода щодо того, що можна зробити за час, що залишився».

Утім, висловив упевненість, що «рішення значною мірою буде прийнято в інтересах» Тимошенко, й додав: «Ніякий інший варіант просто не буде схвалений Коксом і Квасьневським».

Відповідаючи на запитання, якщо Тимошенко запропонують виїхати закордон на лікування, але її повернення в Україну буде означати негайний арешт, якою буде реакція ЄС, сказав: «Я не можу навіть уявити й не допускаю того, що Євросоюз або представники ЄС стануть учасниками такої угоди, яка припускає виїзд Юлії Тимошенко закордон для одержання медичної допомоги, і в той же час запобігає поверненню пані Тимошенко на батьківщину, в Україну, після закінчення її лікування».

dailylviv.com

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів