ЄС готовий підписати політичну частину угоди про асоціацію з Україною (відео)

20:21 6 березня 2014 р.


Фото: dt.ua

Про це заявили в четвер президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та голова Європейської Ради Герман ван Ромпей.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, Баррозу заявив на прес-конференції після екстреного саміту ЄС, який обговорював ситуацію в Криму: «Ми не лише ще раз наголосили на нашій готовності підписати Угоду про асоціацію з Україною, але як пріоритетним завданням вирішили у терміновому порядку дуже швидко підписати загальні принципи і політичну частину Угоди про асоціацію, включно з положенням про спільну зовнішню та безпекову політику».

Баррозу зауважив, що це пов'язано з кризою в Криму, яка становить «найсерйознішою ситуацією на європейському континенті у питанні миру та стабільності за багато років».

Як повідомляв УНІАН, Угода про асоціацію ЄС та України була парафована у березні 2012 року. Однак 21 листопада 2013 року Кабінет міністрів України своїм розпорядженням ухвалив рішення припинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Після цього в Україні розпочалися масові акції протесту. А 28 лютого Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним розпорядження Кабінету міністрів Миколи Азарова щодо припинення роботи над Угодою про асоціацію з Європейським Союзом.

2 березня міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета на своїй сторінці у Facebook повідомив, що український уряд поновив роботу над підготовкою Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Сьогодні після саміту ЄС прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова якнайшвидше підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Натомість «Українська правда» інформує в четвер, що й голова Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив сьогодні в Брюсселі: «Євросоюз готовий підписати з Україною політичну частину Угоди про асоціацію ще до проведення виборів президента». Ромпей також пояснив, що ЄС готовий підписати з новою владою лише політичну частину угоди, але додав: «ЄС готовий підписати Угоду про асоціацію з Україною в найкоротші терміни», - сказав Ромпей. Її політичний блок підпишуть ще до виборів в Україні», - додав він.

Як повідомив Ромпей, економічна частина угоди буде підписана ЄС з Україною вже після обрання нового президента і формування уряду.

dailylviv.com

До теми

13:39 27 жовтня 2021 р.

Спорудження паркана на східному кордоні ЄС профінансують 12 країн

На початку жовтня група з 12 країн ЄС закликала Брюссель швидко розробити конкретні рішення та категоричну відповідь для боротьби з інструменталізацією нелегальної міграції та інших гібридних загроз, що постають з боку Білорусі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу