Гриценко, Садовий, Гнап, Добродомов, Деревянко, Безсмертний, Кошулинський поїдають рейтинги один одного, – експерт

20:17 8 лютого 2019 р.

Велика кількість претендентів на посаду Президента України навіює думку щодо можливих фальсифікацій. Тому що більшість зареєстрованих кандидатів у Президенти України не мають наміру перемогти у виборах.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Як рекордна кількість кандидатів у Президенти вплине на результат виборів?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова ГО «Аналітичний інформаційний центр «Вільний голос», політичний експерт Олексій Роговик.

- Їхня мета – комусь сприяти або заважати. Сприяти вони будуть через забезпечення більшості у виборчих комісіях. Тут відбуватиметься серйозна боротьба, торги та договорняки. А ось заважати іншим можна - формуючи різні меседжі за допомогою своїх медіа, - вважає він.

Також велика кількість кандидатів вплине на довжину виборчого бюлетеню. 

- Виборчий бюлетень стане дуже великим. Для певної кількості лінивих та не дуже відповідальних виборців це може зіграти свою роль. У виборчих бюлетенях вони не знайдуть «свого» кандидати, - зазначив Олексій Роговик. 

Непомірна кількість кандидатів також свідчить про розкол у опозиційно-демократичному таборі. Замість того, аби домовитися та підтримувати єдиного кандидата, який точно зможе вийти в другий тур, тут висувають різних осіб з майже однаковими шансами. 

- Гриценко, Садовий, Гнап, Добродомов, Деревянко, Безсмертний, Кошулинський поїдають рейтинги один одного і, таким чином, зменшують шанси на успіх представника цього табору. Крім того, певні бенефіціари надіслали сюди таких кандидатів як Кривенко чи Кармазін, щоб відібрати додаткові крихти. У підсумку така нездатність до єдності грає на користь Порошенку, бо саме його мав би вибити з другого туру єдиний кандидат від цього табору, - переконаний політолог.

Щоправда, така картина – і в таборі проросійських сил. 

- На щастя, замість єдиного кандидата Бойка, ми маємо ще трьох - Мураєва, Вілкула та Бондара. Вони подрібнили свій електорат. А ще частину голосів тут заберуть Зеленський і Тарута, - передбачає політичний експерт. 

За його прогнозами, реальні шанси на перемогу мають лише два-три кандидати. 

- Але варто враховувати високий рівень недовіри електорату та антирейтинги найбільш вірогідних кандидатів в президенти, саме ці технічні кандидати можуть відібрати тих один-два відсотки, яких не вистачить комусь аби вийти в другий тур, - застерігає голова ГО “Аналітичний інформаційний центр “Вільний голос”. 

Але велика кількість кандидатів має й позитиви. 

- Усі кошти від застави тих кандидатів, які не виграють, залишаться у державному бюджеті України, - нагадав Олексій Роговик. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:30 26 жовтня 2020 р.

Явка виборців на Львівщині вища, ніж в Україні

25 жовтня в Україні та на Львівщині зокрема, відбулися місцеві вибори 2020 року. Через пандемію коронавірусної інфекції цього року виборчий процес проходив з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Рубрика: Політика

19:11 26 жовтня 2020 р.

Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Рубрика: Політика

15:14 26 жовтня 2020 р.

До Львівської облради проходять дев’ять партій, опрацьовано 87,5% протоколів - джерело в облвиборчкомі

Прохідний бар'єр на виборах до Львівської обласної ради, які відбулися у неділю, за результатами опрацювання 87,5% протоколів долають дев'ять партій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу