«Першого грудня» не взяла участь у маніпулятивному «круглому столі»

10:42 22 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: 1-12.org.ua

Організація та проведення цього заходу в його нинішньому вигляді не відображають найважливішого — наміру відвертої розмови, реального порозуміння і конкретних справ для виправлення ситуації, - говорять учасники ініціативної групи «Першого грудня».

Ініціативна група «Першого грудня» не взяла участі в роботі «круглого столу», який відбувся 20 грудня 2013 року. Коментар про це розміщено на сайті ініціативної групи «Першого грудня». «Головною причиною такого рішення є той факт, що організація та проведення цього заходу у його нинішньому вигляді не відображають найважливішого - наміру відвертої розмови, реального порозуміння і конкретних справ для виправлення ситуації. Серйозну перешкоду для авторитетного і довірливого діалогу становить непрозорість підготовки, що ставить під сумнів чесність цілей», - йдеться у спільному коментарі учасників ініціативної групи «Першого грудня».

«Ми бачимо не форум рівних і представницьких співрозмовників, а технічну вправу з маніпуляцій. Справжній діалог - це не обмін порожніми словами, а зусилля висловлювати правду і тільки правду, на основі якої - творити порозуміння і вихід зі становища. У справжньому діалозі Президент рівний зі студентом, а опозиційний лідер з представником громадськості, - говорять відомі інтелектуали та суспільні діячі.

Вони підкреслили, що імітація «круглого столу» несумісна з гідністю і відповідальністю, які демонструє українське суспільство. Діалог, на який очікують громадяни України, призначений не для вимушеної формальності, а для розв’язання кризи.

Як відомо, ініціативна група «Першого грудня» виступала на підтримку діалогу з початку народного піднесення. Група залишається переконаною в необхідності предметної розмови між владою, опозиційними силами і громадянським суспільством. Головними ознаками такого діалогу мають бути відкритість, рівність сторін, довіра і гарантія домовленостей, що були б виражені у відповідній підготовці зустрічей, їхньому форматі, складі учасників та, серед іншого, прямому і нецензурованому інформаційному висвітленні національним телебаченням і радіо.

Без таких ознак щирості група «Першого грудня» не бачить ані сенсу, ані перспективи декоративних монологів. «Україні потрібен не сурогат, а серйозний діалог, якого досі немає», - підкреслили учасники групи, водночас зазначивши, що ініціативна група «Першого грудня» продовжуватиме зусилля, щоб такий діалог розпочався.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів