Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

09:09 21 липня 2018 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Про це 20 липня під час засідання круглого столу на тему: «Робота депутатів-мажоритарників з Львівської області в окрузі: діяльність громадських приймалень та використання державних субвенцій», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові Тарас Радь.

- Кількість приймалень залежить від виборчого округу депутата. Так, депутати, чий виборчий округ є в області, мають по кілька приймалень у кожному з районних центрів. Депутати, чий виборчий округ є у Львові, - одну. Дмитро Добродомов, наприклад, має одну у Львові та ще одну – у Винниках, - пояснює Тарас Радь. 

Загалом, дванадцять депутатів-мажоритарників від Львівської області для роботи використовують 39 громадських приймалень. 

- З них 18 працює в режимі щоденного прийому. А 21 – за графіком, два-три дні на тиждень, коли здійснюють прийом виборців. Деколи один помічник проводить один прийом половину дня в одному районі, а потім відразу їде в інший район, - говорить Тарас Радь.

Закон дозволяє депутатам використовувати приміщення, які належать органам самоврядування. Але не всім вдається домовитися. 

- У приміщеннях органів самоврядування розташована 21 громадська приймальня. Тоді як в приміщеннях комунальної власності – дев’ять. І ще для дев’ятьох приймалень орендують приміщення за гроші, - розповідає аналітик. 

Тарас Радь нагадав, що громадська приймальня – це інститут, який депутат використовує для здійснення своїх повноважень в окрузі. Натомість виборці вважають, що депутат повинен вирішувати їхні (виборців) особисті проблеми. 

- Це дуже часто – проблеми приватного характеру. Наприклад, судові спори, консультації з земельних питань. Надання або відмова в матеріальній допомозі, - перелічує Тарас Радь  проблеми, з якими приходять виборці.

Аналітик нагадує, що закон не зобов’язує депутата надавати юридичні послуги чи допомагати матеріально своїм виборцям. Зазвичай, така робота – це робота на майбутні вибори з надією, що особа, якій допомогли, проголосує саме за цього депутата. Також закон не передбачає такого поняття, як громадська приймальня. Громадські приймальні депутатів-мажоритарників були до 2004 року. Їх відновили після 2012 року, коли було запроваджено змішану виборчу систему. 

- Щоби утримувати мережу з трьох-чотирьох приймалень, потрібні кошти. Натомість кількість виборців, які звертаються до них, є неспівмірною до тих витрат, які потрібні для утримання цієї мережі. Крім того, до 60 відсотків звернень – це прохання про матеріальну допомогу, що спотворює зміст представницького мандату. Це підмінює конструктивний діалог з виборцями формами задоволення матеріально-побутових потреб, - вважає Тарас Радь. 

dailylviv.com

До теми

17:55 13 червня 2021 р.

Нардепка зі Львова проти навчання іноземних студентів в Україні російською мовою

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді України ухвалити за основу та в цілому законопроект щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства (реєстр. № 3717).

Рубрика: Політика

13:43 12 червня 2021 р.

УЄФА залежить від грошей Газпрому, тому Росія з української форми вихолощує зміст

Зауваження УЄФА щодо нового дизайну форми національної збірної України могли бути пов'язані з контрактом щодо спонсорства, підписаним між Європейським футбольним союзом та російським Газпромом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу